В Острозькі академії презентували оновлений Музей історії

25 Жовтня 2021, 14:32
Захід, що присвячений оновленню Музею історії в Острозькій академії 989
Захід, що присвячений оновленню Музею історії в Острозькій академії

Подія відбулася 23 жовтня у форматі форуму «Університетські музеї: виклики ХХІ століття». 

Про це повідомляють у Рівненській обласній раді.

Захід зібрав представників університетських музеїв зі Львова, Чернівців, Ніжина, Рівного, Києва, Луцька, Харкова, Уманя, Житомира, Одеси та Польщі, які долучилися до дискусії у онлайн та офлайн.

Під час роботи форуму учасники обговорювали роль університетських музеїв у системі українських музейних інституцій, специфіку діяльності музеїв при ЗВО в світлі законодавчих змін та перспективи діяльності установ. Також кожен із учасників форуму презентував для колег свої музейні установи. 

Завершальною частиною форуму стала презентація оновленого Музею історії Острозької академії. Екскурсію для гостей провела Анастасія Хеленюк. Впродовж кількох місяців команда проєкту працювала над новою експозицією, яка висвітлює історію заснування й діяльності навчального закладу від  XVI століття до сьогодення. 

Тепер історію Острозької академії будуть розповідати двома окремими тематичними блоками, що розташувались у трьох кімнатах колишніх приміщень монастиря монахів-капуцинів. За допомогою оригінальних артефактів, спеціально виготовлених копій, муляжів, відеоконтену нова експозиція інтерактивно висвітлює минуле і сучасне першого закладу вищої освіти на теренах східної Європи.  Новостворена експозиція доповнена 3D моделями, мультимедійними елементами та аудіогідами двома мовами.

Вперше у експозиції представлено візуалізацію приміщень давньої Острозької академії, адже до наших днів будівлі ОА XVI ст. не збереглись. Завдяки застосуванню технології AR, відвідувачі зможуть побачити деталі забудови міста Острога XVI ст., які не збереглись до наших днів,  розв’язати  задачі з конспекту студента, детальніше ознайомитись із навчальними матеріалами предметів із циклу «семи вільних мистецтв».

На додачу, помандрувати оновленими експозиціями історії Острозької академії можна за допомогою 3D туру. Це зробить огляд музею доступним для широкої аудиторії, що є особливо актуальним в умовах карантинних обмежень.

Найближчим часом, за умови сприятливої епідеміологічної ситуації, проведуть презентації для університетської спільноти, мешканців громади, туристичних фірм.

Сучасний та інтерактивний освітній простір створили у рамках проєкту «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні», який реалізують у партнерської програми Культура.Туризм. Регіони за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України.

02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021
30.11.2021