Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Острожан запрошують ознайомитися з кращими зразками іконопису, живопису, скульптури нашого краю

10:31 27.10.2017
336

У науковій бібліотеці Острозької академії до Дня народження університету триває виставка «Культурна спадщина Рівненського краю». Відвідувачі можуть ознайомитися з кращими зразками іконопису, живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва від XIII до XX ст., що вперше на Рівненщині зібрані в одній унікальній виставці.

Авторами проекту є заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва, видавець Олександр Харват та мистецтвознавець, реставратор, краєзнавець Микола Бендюк. Про це повідомляє сайт Острозької академії.


«Виставка є збільшеним варіантом альбому 2010 року. Працюючи над альбомом, автори збирали в одному виданні найбільш значимі рухомі пам’ятки культурної спадщини, щоб кожен, гортаючи сторінки альбому, зміг побачити, що ми отримали у спадок, що маємо берегти, чим пишатись і за що несемо відповідальність перед історією, перед нащадками. У наш час, на жаль, багато що зникає або й просто бездумно нищиться, хоча ті ж безцінні пам’ятки зберігалися віками, пережили буремні віхи історії, цінувалися й шанувалися нашими предками», – стверджує співробітник музею історії Острозької академії Андрій Брижук.

Рівненський край багатий історією та пам’ятками культури. Більшість з того, що дійшло до нас з минулого, зберігається в музеях, запасниках, храмах, приватних колекціях. Тому багато історичних цінностей недоступні широкому загалу, не всі мають можливість їх побачити, а про існування деяких більшість людей навіть і не здогадується.


«Насправді, ми хотіли ознайомити студентів і туристів із тією культурною спадщиною яка збереглася в нас у області, стимулювати щоб турист захотів відвідати ті музеї, де зберігаються такі експонати. Саму виставку готували не довго, тому що це практично частина альбому каталогу де зібрано було все найцікавіше на Рівненщині. А от вже сам альбом готувався впродовж декількох років», – поділився мистецтвознавець, реставратор, краєзнавець та один з авторів виставки Микола Бендюк.

Виставка триватиме до 20 листопада. Усіх охочих відкрити для себе культурну спадщину Рівненського краю запрошуємо до наукової бібліотеки Острозької академії.

;
Коментарі
20 вересня
Сьогодні
Вчора
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин