Острожанка Анна Сімонович просить зберегти заклади дитячого оздоровлення Рівненської області

22 Червня 2020, 11:30
Анна Сімонович 4458
Анна Сімонович

5 травня 2020 року на офіційний сайт Рівненської обласної ради було подано петицію громадянки Анни Сімонович про «Збереження закладів дитячого оздоровлення Рівненської області». Головна вимога документу – зберегти бази дитячого оздоровлення та знайти розумний вихід із складної фінансової ситуації, яка спричинена COVID-19.

«Шановні депутати, Covid-19 чи не найболючіше вдарив по закладах оздоровлення вцілому і, особливо, по закладах дитячого оздоровлення, які не знаходяться у державній чи комунальній власності, або ж не мають потужного, у фінансовому відношенні, власника. Ці заклади повністю залежать від реалізації путівок. Відсутній збут, відсутні кошти, а, отже, виникає загроза виживання. Звертаємося до Вас, аби знайти розумне рішення щодо збереження баз оздоровлення для наших дітей на майбутнє. Адже, всім відомо, що заклади нашої області, такі як «Електронік», «Агатівка», «Країна мрій» є одними з кращих в Україні. Вони неодноразово визнавалися переможцями Всеукраїнських оглядів на кращу організацію оздоровлення дітей. А ДОЗ «Країна мрій» визнано, крім того, «Кращим закладом-методичним центром». Це свідчить про високий рівень виховної роботи за різними напрямками. Сподіваємося на Вашу мудрість, щире батьківське турботливе ставлення до дітей. Нам необхідно зберегти те, що створили українці для попередніх, теперішніх і майбутніх поколінь. Не допустіть, щоб на місці території радості залишилися руїни. Допоможіть дитинству не закінчуватися», - звернулася авторка петиції Анна Сімонович.

Як повідомляють у Рівненській обласній раді, за півтора місяці документ набрав понад одну тисячу підписів. Тож проблему винесли на розгляд постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики 18 червня 2020 року.

Через карантинні обмеження сезон оздоровлення на Рівненщині не розпочнеться щонайменше до кінця липня. Але навіть якщо його запустять, то це не врятує заклади від фінансових труднощів. На цьому наголошують керівники оздоровниць. Розуміють це і в обласній раді. Тому запросили на засідання не лише авторку петиції, директорів таборів, а й керівників відповідних підрозділів обласної державної адміністрації - щоби спільно напрацювати можливий вихід із ситуації.

За словами заступниці голови облдержадміністрації Людмили Шатковської, на оздоровлення дітей Рівненщини у 2020 році було закладено 22 млн.грн. з різних джерел фінансування. Зокрема, з них 8 млн.грн. – це кошти обласного бюджету на виконання Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв, 4 млн.грн. – гроші інших місцевих бюджетів.

В управлінні соціального захисту населення на сьогодні є 3 тисячі заяв на оздоровлення в дитячих таборах області, загалом же фахівці планували оздоровити 10 тисяч дітей, - інформує керівник цього структурного підрозділу РОДА Олексій Шамак.

Представники обласної ради та облдержадміністрації пояснили, що відповідно до Бюджетного кодексу України, кошти, передбачені в обласному бюджеті під реалізацію згаданої програми, можуть бути використані безпосередньо і лише на оздоровлення дітей. А надавати пряму фінансову підтримку приватним закладам оздоровлення та відпочинку з обласного бюджету закон забороняє.

У той же час, в разі невикористання коштів програми, їх не будуть спрямовувати на інші видатки, а шукатимуть механізми, як перерозподілити і таки підтримати місцеві дитячі оздоровниці, - наголосила голова постійної комісії Алла Черній.


 

У підсумку депутати прийняли рекомендувати обласній державній адміністрації:

- забезпечити фінансування Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на період до 2022 року в межах виділених коштів;

- у разі продовження адаптивного карантину на території Рівненської області у літній період розглянути можливість переспрямування коштів, передбачених на оздоровлення дітей відповідно до Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на період до 2022 року, на підтримку дитячих оздоровчих закладів Рівненської області в межах чинного законодавства;

- звернутися до Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики України щодо прийняття рішення про підтримку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на державному рівні;

- повторно звернутися до органів місцевого самоврядування Рівненської області щодо звільнення від місцевих податків та зборів, в тому числі податку на землю, або встановлення пільг для тих дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв, що розташовані в межах відповідного населеного пункту;

- звернутися до власників відповідних дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв щодо вирішення питання фінансової підтримки на час карантину.

Коментар
02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021
30.11.2021