Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Які райони Рівненщини мають проблеми з цифровим сигналом

08:45 28.11.2019
407

Лише 75% території Рівненщина покрита цифровим сигналом.

Проблеми із цифровим сигналом відчутні у південній частині – «білою плямою» є Радивилівський і Демидівський райони, частково Дубенський і Млинівський. Не в повній мірі є покриття у Зарічненському, Володимирецькому, Сарненському районах, повідомляють у Рівненській ОДА.

Якщо мешканці південних районів можуть налаштувати свої телевізори на передавачі сусідніх областей, то вже Полісся перебуває у зоні білоруського цифрового сигналу й змушене дивитися російські телеканали.

Нині для трансляції використовуються лише три точки передавальних веж, хоча є можливості інших телетрансляційних споруд, зокрема, в селищі Зарічне, містах Сарни, Мирогощі Дубенського району, Острозі та селі Кургани Березнівського району.

Певним розв'яязанням проблеми покриття південних районів телесигналом може стати введення в експлуатацію 110-метрової телевежі РТС Копань в Демидівському районі. Зведення її розпочалося ще у липні 2014 році за кошти Концерну РРТ і нині змонтовано 62 метри. Проблема добудови неодноразово озвучувалася перед центральними органами влади, втім, досі є не вирішеною.


«Питання спорудження телевежі в прикордонній області є стратегічним проєктом, адже позбавлення можливості перегляду українських телепередач є однією із загроз національній безпеці в інформаційній сфері. Тому Рівненська ОДА звернеться до ТзОВ «ЗЕОНБУД» щодо покриття північних районів «цифрою», а до Кабміну – про добудову телевежі. Разом з тим, ми опрацюємо можливість залучення до завершення будівництва приватних інвесторів», - каже голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Актуальності питанню додає й те, що з 20 січня 2020 року будуть закодовані супутникові сигнали низки українських каналів, які можна буде дивитись лише придбавши додаткове обладнання та сплачуючи абонентську плату. В Україні супутниковим телебаченням користуються близько 4 млн домогосподарств, тобто вимкнення торкнеться кожного третього глядача.

Тому питання якісного «цифрового» прийому стане вирішенням і цієї проблеми.

Читайте також:

У Грем’ячому з’явилося покриття 4G

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
7 грудня
Вчора
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
01.12.2019
30.11.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин