Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Презентували енциклопедію та відкрили арт-кластер: Острозька академія продовжує святкувати

10:05 31.10.2019
1945

У Національному університеті «Острозька академія» продовжують відзначати 25-річчя відновлення вишу. Наступним етапом святкувань стала презентація нового енциклопедичного видання про Острозьку академію та відкриття частини нового корпусу.

У середу, 30 жовтня, в актовій залі університету за присутності студентів, викладачів і гостей, презентували нову енциклопедію. Спочатку на великому екрані присутнім продемонстрували відеоролик про відродження НаУОА, який створив Андрій Малюський. Після цього виступив ректор Острозької академії, Герой України Ігор Пасічник, який розповів, як виникла ідея створити енциклопедію. Зокрема, ішлося про перше видання енциклопедії, на яке надихнули розповіді Миколи Ковальського про славетне минуле вишу, колектив авторів тощо. До слова, найновіша енциклопедія 2019 року видана за кошти Українського культурного фонду, адже НаУОА виграв грант на святкування свого 25-річчя.
Присутні на великому екрані змогли «погортати» це видання й пересвідчитися, що воно вміщає інформацію про виш від минулого до сьогодення.

«Тут зібраний весь інтелектуальний потенціал Острозької академії, який заповнює білу пляму в славетній історії Острога й університету», – схарактеризував енциклопедію Ігор Пасічник.

Наступним етапом святкових заходів стала зустріч із Ларисою Івшиною, головною редакторкою всеукраїнської газети «День» у межах проєкту «Ті, хто відроджують Острозьку академію». Лариса Олексіївна у своєму виступі пригадувала перший візит до НаУОА, Клуб вільного інтелектуального спілкування молоді в Острозі, спільні фотовиставки та інші заходи.

«Острозька академія відразу поставила високу планку – модерн на базі традицій. Це і не тільки це породило величезну кількість високопоставлених візитерів. В Острог – як на прощу. Острозька академія стала місцем інтелектуального паломництва. До речі, коли приїжджають високопосадовці, мені думається: може, вони тут розуму наберуться, зрозуміють, що таке безперервна українська традиція… Але ситуація в суспільстві не достатньо острозька. Мені здається, що це завдання всіх, хто любить Острозьку академію, зробити максимум, щоб усе в суспільстві було ближчим до інтелектуального й духовного. Треба насичувати інтелектуальний простір України тим, що продукують в Острозі», – уважає Лариса Івшина.

Крім того, редакторка й журналістка презентувала присутнім нові видання «Бібліотеки газети «День».


Після зустрічі Ігор Пасічник уручив гості особливу відзнаку – зменшену копію скульптури «Фенікс» Міртали Пилипенко, яка водночас є і лелекою, який розриває вогняне коло, і тризубом, і символом України. Ігор Демидович зазначив, що віднині це буде найвища нагорода Острозької академії.

Після невеликої перерви в актовій залі розпочався концерт камерного оркестру «Артехатта» під керівництвом Мирослави Которович.

Тим часом у новому корпусі університету гості відкрили Арткластер. Це спеціальне приміщення на цокольному поверсі, де планують розміщувати різноманітні виставки. Наразі там представлені фотопортрети проєкту «Ренесанс образів» та попленерова виставка картин українських художників. Нагадаємо, що цьогоріч в Острозі творили Леонід Коврига, Людмила Яремчук, Володимир Гарбуз, Юрій Нікітін, Богдан Бринський, Василь Красьоха, Олександр Гурістюк.
Принагідно гості оглянули завершене будівництво корпусу, у якому невдовзі розпочнуть заняття студенти трьох факультетів. Як зазначив Ігор Пасічник, попередньо запланована дата відкриття корпусу – 28 листопада.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
8 грудня
Сьогодні
Вчора
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
02.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин