Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Що святкуємо 21 жовтня: свята й дати цього дня

08:48 21.10.2019
539

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні понеділок, 21 жовтня.

У фільмі «Метод Хітча» звучить чудовий вислів, мовляв, життя вимірюють не кількістю вдихів і видихів, а кількістю моментів, коли від щастя перехоплювало подих. Щиро бажаємо: нехай вам захоплює подих від щастя!

21 жовтня День ангела відзначають Гаспар, Дорофій, Досифей, Ісидор, Пелагея, Петронія, Таїсія, Трифон, Урсула, Юліан (Улян, Юліан).

У церкві 21 жовтня вшановується пам'ять святого Трифона і Пелагеї. Трифон жив у XVI столітті на території одного із сіл Архангельської губернії. З дитинства він відчував потребу служити Богу як інока, і ще більше зміцнився в своїх намірах після того, як почув у храмі слова про те, що ченці стають Божими обранцями. Трифон вирішує стати ченцем і таємно покидає рідну домівку, попрямувавши в Пермську губернію. Там він оселився на території Пискорскої обителі і прийняв постриг. Трифон упродовж свого життя настільки щиро молився і працював, що абсолютно не жалів себе, а тому одного разу навіть дуже сильно захворів. Коли Трифон був при смерті, до нього з'явився святий Миколай у супроводі ангела, наділивши його даром чудотврення. Слава про здібності Трифона поширилося по всьому краю, а тому він, щоб не викликати заздрість у серцях своїх послідовників, пішов у пустелю, а потім перейшов річку Мулянка і побудував монастир на В'ятці.

Також 21 жовтня шанують святу Пелагею, яка раніше вела розпусний спосіб життя, будучи танцівницею і блудницею. Але одного разу в Антіохію з'їхалися священики з усієї Сирії, і один з єпископів щиро молився за Пелагею, що вразило її настільки, що вона вирішила прийняти християнство і згодом навіть стала черницею, оселившись в чоловічому монастирі. Про те, що серед них знаходиться жінка, ченці не знали до самої смерті Пелагеї.

Народні прикмети на 21 жовтня

 1. Якщо місяць в колах видніється, то, за прикметами, літо буде сухим
 2. Якщо людина народилася 21 жовтня, то вона буде володіти здібностями до шевській справі, і її талісманом є хризоберил, корунд
 3. Хмари низько пливуть - чекай сильних морозів найближчим часом
 4. Миші роблять норки на теплій стороні - прикмета, що зима буде холодною і морозною

Цей день в історії:

 • 1056 — диякон Григорій вивів першу літеру. В історію рукопис увійшов під назвою «Остромирове Євангеліє». Це найдавніша зі збережених до нашого часу східнослов'янських рукописних книг. Її 294 аркуша прикрашені прекрасними заставками, трьома великими мініатюрами.
 • 1520 — Фернан Магеллан відкрив і пройшов протоку між Атлантичним і Тихим океанами, названу згодом його іменем.
 • 1596 — укладена Брестська унія, відповідно до якої єпископи православної церкви на територіях Речі Посполитої визнали над собою владу Папи Римського.
 • 1665 — українські козаки на чолі з гетьманом І. Брюховецьким підписали Московські статті, за якими визначалися взаємини козаків з Московським царством.
 • 1805 — Трафальгарський бій, в якому британський флот під командуванням адмірала Нельсона розгромив франко-іспанський флот. Адмірал загинув. Втрати союзників — 28 тис. чоловік.
 • 1879 — американський винахідник Томас Едісон випробував свою першу лампу розжарювання з вугільною ниткою.
 • 1897 — у Миколаєві почав працювати Чорноморський суднобудівний завод.
 • 1921 — Василь (Липківський) висвячений на митрополита УАПЦ.
 • 1933 — Микола Лемик за наказом ОУН виконав атентат у радянському консульстві у Львові на знак протесту проти Голодомору — вбив начальника канцелярії консульства О. Майлова.
 • 1940 — почався переїзд урядових установ Литовської РСР з Каунасу до нової столиці — Вільнюса.
 • 1941 — червоноармійські війська залишили районний центр Авдіївка (Донбас).
 • 1944 — у «Бермудському трикутнику» загадково зник екіпаж кубинського судна «Рубікон».
 • 1950 — набрали чинності Женевські конвенції про захист жертв війни.
 • 1975 — Елтон Джон одержав Зірку на голлівудській Алеї Слави.
 • 1991 — здійснений перший у світі політ над Еверестом на повітряній кулі
 • 1993 — на Всеукраїнському Православному Соборі Володимир Романюк обраний Патріархом Київським і всієї Руси-України
 • 1995 — Помісний Собор Української Православної Церкви Київського патріархату обрав патріархом Київським і всієї Руси-України митрополита Київського Філарета (Денисенка).
Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
18 листопада
Сьогодні
Вчора
16.11.2019
15.11.2019
14.11.2019
13.11.2019
12.11.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd