Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ундір зміцнився, Вознюк упав: соціологія по 153 виборчому округу

15:29 19.07.2019
2724

Результативність і політична потенція політиків найкраще відображається у тому, наскільки їх готові підтримувати пересічні громадяни. Це своєю чергою знаходить відображення у соціологічних опитуваннях.

Напередодні виборів до парламенту подаємо результати підсумкового етапу соціологічного дослідження Центру європейської та атлантичної інтеграції щодо політичної орієнтації мешканців 153 виборчого округу в межах проекту «Соціологічний барометр населення України».

Опитування проводили з 13 по 15 липня 2019 року. Питання були відкритими, анкета анонімною. Було опитано 800 респондентів в Острозькому, Гощанському, Корецькому, Рівненському районах та частині Рівного (трикутник Бармаки – вул. Фабрична – вул. Гагаріна). Допустима похибка цієї вибірки – від 0,5 до 3 відсотків

Як і на попередньому етапі наших опитувань, основною проблемою стала менша «контактність» респондентів. Швидше за все, прихильники не найрейтинговіших партій почали приховувати свої політичні уподобання (адже відомо, що більшість схиляється до сильного). Напевно, загострилися дискусії в суспільстві, що також змушує певних громадян приховувати свою думку. Дещо зменшилася кількість тих, хто збираються прийти на вибори – 72%, а за мажоритарників готові голосувати ще менше – 67%.

Як і в попередніх зрізах, очікуваним є лідерство за партійними списками партії «Слуга народу». Уже 26% жителів регіону підтримують саме цю політичну силу. Головним конкурентом із результатом 10% є партія Петра Порошенка «Європейська солідарність». «Батьківщина» Ю. Тимошенко має 7% – бронзовий результат. Партійний проект «Голос» С. Вакарчука дещо втратив свої позиції і з результатом 6,5% ділить четверте місце з Радикальною партією Олега Ляшка. Можливості для росту в партійному сегменті все ще є – майже третина виборців не визначилася.

Остаточно прояснилася ситуація з місцевими мажоритарниками. Однак, варто враховувати, що ще дуже велика частка виборців не визначилася (34%), і саме в мажоритарці найбільше відмов відповідати. Лідер за відмовами – Корець і Корецький район).

Віталій Ундір зробив черговий крок вперед – 19% і наздогнав свого основного суперника Романа Іванісова, у якого також 19%.

Двічі депутат від округу Юрій Вознюк дещо втратив прихильників, хоч проводить активну кампанію. За нього готові проголосувати 13% респондентів, що визначилися.

Покращили свої результати Володимир Валявка та Віктор Щербачук, у них по 4%.

Можна констатувати, що станом на 15 липня 2019 року на 153 виборчому окрузі залишилося два реальних претенденти на перемогу – Віталій Ундір і Роман Іванісов. Чиї аргументи переважать, хто особисто достукається до людей в останні дні, хто мобілізує своїх прихильників – ось у чому основна інтрига останнього тижня перед виборами. Фініш буде точно гарячим.

Коментарі
22 серпня
Сьогодні
Вчора
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин