Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Свята й дати 8 липня: День родини

08:37 08.07.2019
617

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні понеділок, 8 липня.

Не моєливо перетнути море, просто дивлячись на воду. Спочатку треба зробити хоча б один крок уперед. Сьогодні саме той день, коли варто наважитися на розмову, перший поцілунок, подорож - будь-які зміни... Гарного вам дня!

8 липня День ангела відзначають Василь, Денис, Єфросинія, Костянтин, Никон, Микола, Петро, Прокіп, Семен, Февронія, Федір, Феодора.

Цього дня в Україні відзначають День родини. У православ'ї 8 липня день пам'яті Петра й Февронії, яких уважають заступниками всіх закоханих.

Петро був князем Муромським. Февронія була простою дівчиною зі села, що знаходилося в Рязанської землі. Згідно з переказом, Петро (у ту пору на князівському троні ще сидів його старший брат), рятуючи старшого брата від змія, виявився цим змієм укушений і від отрути його сильно захворів. Слуга Петра дізнався про дівчину, яка, нібито, чудодійним чином лікує хворих і немічних. Розповів про неї своєму панові, і той відправив слугу до цієї дівчини просити допомоги.

Февронія погодилася допомогти, якщо князь візьме її за дружину. Так і відбулося.

Попри різні перепетії (бояри не хотіли коритися простолюдинці) Петро та Февронія довго й мудро правили в Муромі. А як прийшла старість, взяли подружжя чернецтво, залишивши заповіт, щоб після смерті поховали їх разом. Померло подружжя в один день, кожен у своїй келії: спочатку помер Петро (у чернецтві Давид), а слідом за ним, дізнавшись про його смерть, і Февронія (Єфросинія), 25 червня (за новим стилем - 8 липня) 1228 року.

Тільки не стали ховати їх разом, всупереч правилам чернечим. Поклали кожного в труну в різних церквах, але на ранок виявили труни порожніми. А тіла їх опинилися в загальній труні. Вирішили люди, що хтось переніс вночі тіла, і знову їх розлучили, цього разу міцно замкнувши. Але і на наступний ранок тіла подружжя опинилися разом в одній труні. Тому так і поховали їх, Петра і Февронії, разом.

Їхній шлюб став зразком християнського шлюбу. А день 8 липня - святом людей, що люблять, і щасливої родини.

Народні прикмети на 8 липня

 1. Спекотний день - спека ще 40 днів протримається
 2. Засуха в липні - не чекай грибів до самої осені
 3. Якщо на Петра і Февронію, 8 липня, купець відпрацює пліч-о-пліч з дружиною весь день, то в родині весь рік буде достаток
 4. Миші і свині 8 липня є сіно почали - буде дуже поганий покіс
 5. Якщо розсада добре п'є воду для поливу, значить, у дні сінокосу, за прикметами, буде сухо, і навпаки.

Цей день в історії

 • 52 до н. е. — прийнята дата заснування Парижа.
 • 1492 — перша морська експедиція з Європи до Індії відпливла з Лісабона на чолі з Васко да Гама.
 • 1654 — в Америку прибув перший єврей Яків Барсімсон.
 • 1659 — Битва під Конотопом.
 • 1709 — Полтавська битва.
 • 1777 — Вермонт став 1-м штатом, який скасував рабство.
 • 1913 — завершилися останні вибори у Галицький крайовий сейм, внаслідок яких кількість українських депутатів збільшилася майже вдвічі (з 16 до 31).
 • 1916 — указ про мобілізацію на примусові роботи 400 тис. жителів Туркестану і степових областей. Масове повстання казахських племен було жорстоко придушене.
 • 1918 — створено Державний сенат Української держави — вищу судову інституцію.
 • 1944 — в Радянському Союзі введено звання «Матір-героїня» і податок на бездітність.
 • 2014 — Футбол. Збірна Німеччини у півфіналі Чемпіонату світу перемогла на його полі 5-разового чемпіона світу, фаворита і господря чемпіонату збірну Бразилії з сенсаційним рахунком 7:1 (5:0 в 1-му таймі), побивши при цьому багато світових футбольних рекордів.
Коментарі
20 липня
Сьогодні
Вчора
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин