Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Мить розпаковування подарунка
Мить розпаковування подарунка

У Музеї книги з’явився унікальний «Кобзар»

16:46 08.06.2019
829

У колекції Музею книги і друкарства Острога з’явився новий експонат. Унікальна книга стала доповненням водночас двох колекцій – книжкових мініатюр і «Кобзарів» Тараса Шевченка.

Презентація новинки відбулася в п’ятницю, 7 червня. Мініатюрний вишитий «Кобзар» подарувала музею рівненська майстриня Олена Медвєдєва. На творчій зустрічі, крім музейників та зацікавлених містян, побували учні Острозької ЗОШ №3.

Спочатку завідувачка музею Світлана Позіховська розповіла юним відвідувачам про книги й те, як їх виготовляли в давнину. Гостя Олена Медвєдєва приїхала до Острога з подарунками – книгою з добіркою інтерв’ю «Дванадцять облич радості» та вишитим примірником найвідомішої книги Т. Шевченка.Майстриня розповідає, що це перше видання «Кобзаря» як мініатюри. Книга цілком відповідає світовим стандартам мініатюр – її вага лише 70 грамів, а висота обкладинки – 9,2 сантиметри.

«Кобзар» виготовлений на лляному полотні. У ньому вміщено уривок із поезії «І мертвим, і живим…». Крім того, кожна сторінка оздоблена візерунками Олени Пчілки, тобто візерунками великої Волині.Як повідомив Анатолій Хеленюк, науковий співробітник музею, книга буде поміщена до експозиції книжкових мініатюр і її зможуть побачити всі охочі.
Читайте також:

Колекція Музею книги поповнилася мініатюрними виданнями

Коментарі
26 червня
Сьогодні
Вчора
24.06.2019
23.06.2019
22.06.2019
21.06.2019
20.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин