Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Олександр Денисенко в Острозькій академії
Олександр Денисенко в Острозькій академії

До Острозької академії «повернувся» Тарас Шевченко

10:07 04.06.2019
671

Студентство й викладачі Національного університету «Острозька академія» змогли наживо спостерігати повернення Тараса Шевченка. У понеділок, 3 червня, у виші переглянули фільм «Тарас. Повернення» та поспілкувалися з його режисером Олександром Денисенком.

Ця подія відбулося за сприяння академіка НАН України Миколи Жулинського, який напередодні прочитав студентам лекцію про творчість Пантелеймона Куліша з рефлексією на сучасність.

Спочатку присутніх привітав ректор Острозької академії Ігор Пасічник, який ознайомив глядачів із постаттю Олександра Денисенка.

Пан Олександр розпочав свою розмову з ієрархії гуманітарних цінностей.

«Коли в країні ієрархія, сили, гноблення, поневолення, злості, дикості, то така держава ніколи не зросте. І тільки культура, яку підіймається, зможе відродити ієрархію духовних цінностей. Тільки тоді поважатимуть того, хто знає», – переконаний Олександр Денисенко.

Митець розповів про свій шлях до Шевченка, пригадав дорогу до могили Тараса, яку освітлювали світлячки. Водночас пан Олександр презентував власний роман «Тарас. Повернення», у якому багато сюжетних ліній, сцен і персонажів, яких не має у фільмі.

«Фільм зображує період Новопетрівського заслання, сім років пустелі, коли Шевченко – солдат, коли він не може слова сказати, бо вкинуть у карцер. Коли він стоїть на спостережній вежі над Каспієм, бо з іншого боку моря війна – росіяни виганять зі степів казахське плем’я, ідуть далі на Афганістан, ідуть на Хіву, щоби вийти до Індійського океану. Це геополітична війна Російської імперії з Великобританією, про яку мовчать. А Шевченко потрапив у зону воєнних дій, де потрібно було вижити», – розповідає про сюжет Олександр Денисенко.

Режисер зауважує, що зберіг у фільмі російську мову як мову агресора, мову нищителя, мову ворога життя, а Шевченко говорив на засланні українською. Щоправда, у стрічці є польсько- й казахськомовні фрагменти.


«Я повертаю Шевченка як людину, а не Бога. Ми можемо бачити його сумніви, розпачі, любов, ненависть до ворогів, його людську милість…», – підсумував пан Олександр.

Згодом усі присутні мали змогу насолодитися 120-хвилинним фільмом «Тарас. Повернення», якого ще не було на великих екранах.

Коментарі
19 червня
Сьогодні
Вчора
17.06.2019
16.06.2019
15.06.2019
14.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин