«Театр скрипкової магії» розпочав фестиваль «Острог-Ренесанс-2019»

01 Червня 2019, 14:41
3518

В Острозі розпочався традиційний історико-культурний фестиваль «Острог-Ренесанс». Офіційне відкриття провели в п’ятницю, 31 травня, в актовому залі Національного університету «Острозька академія».

Спочатку до гостей звернулися театрали студії «Дивись. Слухай. Відчувай». За допомогою короткого відеофільму присутні пригадали попередні фестивалі, дізналися, що цьогорічний захід присвячений темі мистецтва.

Із вітальним словом виступив ректор НаУОА Ігор Пасічник.

«Сьогодні в Острозі, зокрема в університеті, відбувається стільки зустрічей, різноманітних заходів, що можна з упевненістю сказати – Острог повертає собі славу стольного града», – відзначив Ігор Демидович.

Бажала гарного відпочинку й незабутніх емоцій та оголосила фестиваль відкритим заступниця острозького міського голови Ольга Логвін.

Кирило Стеценко
Кирило Стеценко

 

«Започаткований чотири роки тому, наш фестиваль набирає обертів. Тематика його різноманітна, але філософія незмінна – об’єднувати й відроджувати в душах людей прагнення прекрасного, справжнього, споконвічного», – наголосила Ольга Андріївна.

Крім того, до слова була запрошена одна зі співзасновниць фестивалю Людмила Гарарук, керівниця культурологічного проекту «Мистецькі експедиції». Пані Людмила говорила про історію фестивалю, тих, хто його підтримував і підтримує, та бажала гарного вечора.


 

Відкрився «Острог-Ренесанс-2019» концертом скрипаля Кирила Стеценка. Маестро зіграв п’єси «Інтегральний славень», «Три українські танці ХVI–XVII століть», неймовірно енергійні «Електронну думу» й «Шалені коломийки», «Funk Hopak» та ін. Реалізуючи «Театр скрипкової магії», артист залучав до постановки глядачів: під акомпанемент, зокрема й незвичний – губами та зубами, – присутні виконали композицію «Ой, діду». Завершився концерт піснею «Серце Бога», яку, як відзначив Кирило Стеценко, виконав зведений хор острожан, а диригувала маестро Лариса Бащук.

Завершився перший день фестивалю переглядом короткометражного фільму про стріт-арт «Проект дощу». Після фільму присутні змогли поспілкуватися з режисером Олегом Чорним, поділитися своїми міркуваннями та дізнатися про те, що залишилося «за кадром».


 

Фестиваль триває. У суботу, 1 червня, у Культурному барбакані відбудеться відкриття живописної виставки про Острог (початок о 20:00) та концертна програма від джаз-бенду Mark Tokar Belveder Sextet (о 20:30).

У неділю, 2 червня, острожан і гостей чекає насичена програма до Дня міста.

Коментар
26/01/2022 Середа
26.01.2022
25.01.2022
24.01.2022