Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Юлія Тюєва - переможниця творчого конкурсу
Юлія Тюєва - переможниця творчого конкурсу

В Острозькій академії визначили переможців творчого конкурсу

12:07 15.05.2019
1293

В Острозькій академії завершився творчий конкурс серед школярів. У понеділок, 13 травня, до університету завітали переможці, щоб отримати нагороди.

Конкурс передбачав підготовку творчої роботи, яку учні мали надіслати на електронну адресу організаторів упродовж лютого – березня. Це могли бути або власні літературні доробки (проза, поезія, драма), або художньо-публіцистичний есей на одну із запропонованих тем. За весь період на конкурс надійшло понад 100 робіт від школярів 8–11 класів із різних областей України.

Перед оголошенням результатів конкурсу з вітальним словом до учнів звернувся професор Іван Хом’як, завідувач кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія».

«Утверджуйте найкращу мову світу, привчайте співвітчизників до дзеркально-кришталевого, солов’їного слова нашої мови», – побажав присутнім Іван Миколайович.

Керівниця волонтерського корпусу профорієнтаційного підрозділу Братства спудеїв Іванна Горбач розповіла про основні моменти й особливості вступної кампанії-2019, повідомила, де шукати потрібну інформацію і до кого звертатися в разі проблем під час реєстрації заяв.


До присутніх також звернулася голова студентської ради гуманітарного факультету Юлія Галапач, яка розказала про студентське життя на факультеті (волонтерські проекти, культурно-мистецькі секції, дозвілля за межами університету). Третьокурсниця зауважила, що в університеті виховують уміння не тільки навчатися, а й застосовувати свої знання на практиці.

Кандидатка філологічних наук, заступниця декана з виховної роботи гуманітарного факультету Лариса Мініч розповіла про можливості навчання за двома спеціальностями, сертифікатні програми, які діють в академії, можливості вивчення англійської мови, працевлаштування випускників.

Після офіційних виступів відбулася творча зустріч із випускницею Острозької академії, поетесою Оксаною Пухонською.

«Слово – це найсильніша енергія у світі. Воно може легко зранити й заспокоїти. Слово – це той інструмент і та зброя, яка дає людині можливість стати собою, а також володіти світом, який ти бачиш і уявляєш. Саме слово стало для мене конструктом моєї ідентичності й мене самої», – зауважила поетеса.


Оксана Пухонська розповіла про свій шлях до поезії, прочитала присутнім власні вірші, презентувала збірки «Крізь вени Всесвіту», «Вогонь» і «Час відвертіє». Школярів цікавило, чи пробувала поетеса писати прозу; чи завжди вдається висловити думки, які з’являються в голові; що впливає на мотиви лірики.

Згодом відбулося нагородження переможців.

У номінації «Проза» 3-тє місце здобув одинадцятикласник Андрій Синиця (Волинська обл.), 2-ге – учениця 11 класу Тетяна Данілевська (Запорізька обл.), а переможницею стала 10-класниця Юлія Тюєва (м. Суми).


У номінації поезії місця розподілили так:

ІІІ місце – Юлія Вержак (Запорізька обл.);

ІІ місце – Галина Мартинюк (Рівненська обл.) і Кароліна Никоненко (Дніпропетровська обл.);

І місце – Дмитро Іващенко (Запорізька обл.).


У номінації «Драма» призове місце дісталося Владиславі Федорійчук і Ярославі Міщенко з Одеської області.

У рубриці, що передбачала написання художньо-публіцистичних есеїв, 3-тє місце здобули Марія Білоус і Наталія Вареник із Вінницької обл., Анастасія Гудзенко із Сум; 2-ге місце посіли Христина Кушик (Тернопільська обл.) й Анна Юрова (Харківська обл.), а перемогу здобула Софія Чебан із Одеської обл.

У рубриці, яка передбачала написання есею про українсько-польські контакти, місця розподілили так:

ІІІ місце – Софія Маковецька (Одеська обл.);

ІІ місце – Тарас Хурсяк (Рівненська обл.);

І місце – Богдана Дудзяк (Хмельницька обл.).


Переможців нагородили дипломами та книгами.

«У мене дуже приємні враження. Сподобалася атмосфера, яка панує в університеті, оскільки ви сприймаєте всіх, як однодумців. Я писала роботу про односельця, кіборга, який загинув, захищаючи Донецький аеропорт. Його страшні історії стали основою мого твору», – поділилася враженнями переможниця Юлія Тюєва.

Після офіційної церемонії школярі побували в музеї та підземеллях Національного університету «Острозька академія».

Коментарі
18 вересня
Сьогодні
Вчора
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин