Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Острозька академія – предтеча української школи, – Віктор Ющенко про історію становлення університету

14:10 11.05.2019
1481

В Острозькій академії продовжують відзначати 25-річчя від дня відродження першого вишу Східної Європи. У п’ятницю, 10 травня, до закладу завітав Почесний академік Острозького академічного братства, третій Президент України (2005–2010) Віктор Ющенко, який своїм указом сприяв розбудові університету, відновленню історичної справедливості.

Традиційно гостя вітало керівництво університету на чолі з ректором, Героєм України Ігорем Пасічником і театралізовані персонажі – фундатори Острозької академії XVI ст. Віктор Андрійович зустрівся зі студентством і професорсько-викладацьким складом у межах інтерактивного проекту «Ті, хто відроджували Острозьку академію».


Свою розмову Віктор Ющенко розпочав із «окрилюючих» слів молодому поколінню, яке з різних обставин змушене виїжджати за кордон. Політик наголошує, що перед державою нині багато викликів, але потрібно докласти всіх зусиль для розбудови сучасної України.

«Коли я очолював державу, то бачив, що національне питання – це головний камінь спотикання, навколо якого точаться й ще багато років будуть точитися наші основні проблеми. Найбільшою нашою проблемою є не економіка, не монетарні складнощі, а слабка національна єдність», – наголошує Віктор Ющенко.


Віктор Андрійович назвав три критерії, на яких формується єдність нації. Це мова, культура й історична пам’ять.

«Ми сперечаємося, хто наш герой. Це свідчить про велику проблему з історичною пам’яттю. Ми не привчили себе розглядати минуле як мірку гідності, величі, як мірку внеску в розбудову нашої держави чи міста. У нас важка дискусія про спільне минуле і ще більше про наше спільне майбутнє. Якщо ми не солідарні з учорашнім днем, то складно думати про завтрашній», – поділився міркуваннями екс-президент.

У блоці «питань-відповідей» студентів і викладачів цікавило, чи не планує Віктор Ющенко знову балотуватися на пост Президента, якими рисами має володіти успішний політик, як стабілізувати ситуацію на Донбасі. Звичайно, ішлося й про взаємини Острозької академії з політиком.

«Острозька академія – це спадок, це естафета, яка передається від покоління до покоління. Це предтеча української школи, це вступ до хрестоматії «Українська освіта»», – підкреслив Віктор Андрійович.Наприкінці зустрічі Ігор Пасічник нагадав присутнім про указ Ющенка, згідно з яким в Острозі має бути пам’ятник Мелетію і Герасиму Смотрицьким і введено в експлуатацію новий корпус. Ректор університету вручив Віктору Ющенку подяку за громадянську й державницьку позицію, розбудову української освіти й Острозької академії, а також козака-херувима у вигляді Віктора Ющенка (до речі, ідею запозичили з Острозької Біблії, де замість апостолів намальовані козаки-херувими). Завершилася зустріч спільним фото.


Загрузка...
Коментарі

sv

15:07 11.05.2019

Де памятник Мелетію і Герасиму Смотрицьким колишній президенте! Щось не бачу! А при владі був і довго.

21 жовтня
Вчора
19.10.2019
18.10.2019
17.10.2019
16.10.2019
15.10.2019
14.10.2019
13.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин