Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Свята й дати 6 травня: Міжнародний день проти дієт

08:30 06.05.2019
477

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні понеділок, 6 травня.

«Час і випадок нічого не можуть зробити для тих, хто нічого не робить для себе самого», – казав Д. Каннінг. Тим не менше, нехай добрий випадок принесе у ваше життя добро, успіх і любов!

6 травня День ангела Олександра, Анатолій, Афанасій, Бенедикта, Валерія, Георгій (Юрій Змієборець), Гликерія, Лазар, Протолеон.

Сьогодні Міжнародний день проти дієт. Міжнародний день без дієт був створений в 1992 році Мері Еванс Янг. Вона є директором британської групи «Diet Breakers». Після особистого досвіду пережитої нею нервової анорексії вона стала допомагати людям цінувати себе такими, якими вони є, цінувати тіло, яке у них є.

У православній церкві 6 травня вшановують пам'ять Георгія (Юрія) Побідоносця.

Великомученик Георгій (Юрій) Побідоносець походить з Каппадокії, як і святий Василій Великий і святий Григорій Богослов, він виріс у християнській родині - його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати, переселившись до Палестини, виховала сина у благочесті та християнському смиренні.

Молодий Юрій поступив на службу до римського війська і за свою хоробрість та відвагу у битвах був відзначений імператором Диоклітіаном (284 - 305) і прийнятий до його охорони як один із старших воєначальників. Доблесть Юрія стала підставою величати його у піснеспівах воїном Христового воїнства.

Імператор Диоклітіан, який багато зробив для відродження римської могутності, добре розумів яку небезпеку несе для язичницької цивілізації віра у Спасителя, тож за останні роки правління особливо посилив гоніння на християн і заохочував до цього всіх правителів. Святий Юрій, довідавшись про це рішення імператора, роздав бідним все своє майно і відпустив на волю рабів.

Імператор, здивований пристрасною промовою відважного воїна, вмовляв не нищити свого життя і принести жертву язичницьким богам за римським звичаєм. Проте Юрій відмовився відректися Христа і за це був ув‘язнений. З цього моменту розпочався період великих випробувань і страждань відважного християнина, який вирішив не зраджувати своїх ідеалів навіть перед лицем смерті.

Від цього моменту почали творитися чудеса, що свідчили про обраність Юрія – смертоносна сталь списів ставала м‘якою і гнулася від доторку з тілом святого, а після жорстоких знущань, коли імператор вважав святого мертвим – довкола потемніло, вдарив грім і пролунав голос з неба «Не бійся, Георгій, Я з тобою».

Після цих слів святий мученик став зціленим, всі довколишні переконалися у чуді і багато повірило у Животворящого Бога християн.

За переказом, імператор став ще жорстокішим і не втрачав надії зламати святого: його на три дні закопували у глибокому рові з вапном, взували у залізні чоботи з ропеченими гвіздками, били воловими сухожиллями так, що тіло і кров змішувались із землею. Проте мужній страждальник, укріплений силою Божою, залишався непохитним. Навіть чаша із смертельною отрутою не впливала на святого, який надалі звеличував і славив Істинного Господа.

Великомученик Юрій стверджував, що віруючий у Христа перенесе будь-які муки і здатен творити діла, які творив сам Христос - "Сліпих просвіщати, прокажених очищати, глухим подавати слух, виганяти бісів, воскрешати померлих". Почувши це, імператор звелів святому здійснити найбільше чудо, непідвладне язичницьким волхвам – воскресити померлого. Коли святого Юрія підвели до гробниці, він прорік: "Господи! Покажи, що Ти Бог Єдиний по всій землі, нехай пізнають Тебе, Всесильного Господа. Чудо здійснилося.

Проте навіть такі чудесні звершення не стримали імператора. Він і надалі утримував святого в темниці, хоч народ ридав і прославляв Істинного Бога, просячи прощення за гріхи, а від святого Юрія отримуючи зцілення і поміч.

Імператор наказав вбити святого Юрія. Це сталося 23 квітня 303 року, в цей день йому не було і 30 років. Поспішаючи поєднатися з воїнством Небесним, він ввійшов в історію Церкви як Побідоносець і з цим іменем прославився від початку християнства.

Народні прикмети на 6 травня

 1. Тепла погода на Юрія – скоро літо настане.
 2. Цього дня не можна кричати й лаятися – може вбити грозою
 3. Сильний дощ на Юрія – трави багато виросте
 4. Комарі 6 травня в зграї збиваються – чекай потепління найближчим часом
 5. Сильно розлилися річки на Юрія – гарна трава буде на Миколи (22 травня)
 6. Ясний, безвітряний ранок 6 травня – ранні посіви будуть вдалими, і можна буде зібрати багатий урожай. Якщо погода спочатку була поганою, але впродовж дня покращилася – вдалими будуть пізні посіви
 7. Ніч із 6 на 7 травня дуже тепла – хліб встигне дозріти до перших морозів
 8. Віє вітер південний – буде багатий урожай. Північний вітер 6 травня віщує ранні заморозки восени
 9. Крупний лист на березі 6 травня – рік буде врожайним
 10. На ніч вивішували вологий рушник. Якщо вранці він висохне – урожай огірків буде багатим.

Цей день в історії:

 • 1686 — Московія і Польща уклали «Вічний мир», за яким поляки визнали втрату Лівобережної України і Києва
 • 1833 — у США зроблено перший сталевий плуг
 • 1840 — Англія випустила свою першу поштову марку, однопенсову Королеву Вікторію («Чорне пенні»)
 • 1872 — в Англії засновано футбольний Кубок
 • 1889 — у Парижі завершено будівництво Ейфелевої вежі
 • 1937 — у штаті Нью-Джерсі (США) при приземленні вибухнув найбільший у світі німецький трансатлантичний цепелін-велетень дирижабль LZ 129 «Гінденбург», через що загинуло 35 людей
 • 1944 — англійці випустили із в'язниці Махатму Ганді
 • 1945 — радянські війська почали Празьку наступальну операцію
 • 1953 — американський хірург Джон Гібон першим успішно застосував «штучне серце-легені»
 • 1968 — у зв'язку з вуличними боями у Парижі французька влада закрила університет Сорбонна
 • 1994 — урочисто відкрито тунель під Ла-Маншем між Францією й Англією — Євротунель
Коментарі
16 червня
Вчора
14.06.2019
13.06.2019
12.06.2019
11.06.2019
10.06.2019
09.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин