Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

День перемоги відзначаємо на цвинтарі чи кладовищі: мовні поради

14:58 04.05.2019
612

«Заговори, щоб я тебе побачив», – казали мудрі. А й справді, чистота мови, доречне вживання тих чи тих слів свідчить про ерудицію того, хто говорить. Тому Район.Острог продовжує рубрику, започатковану напередодні Великодня. Допомагає в цьому кандидат філологічних наук, доцент Національного університету «Острозька академія» Віталій Максимчук.

Велико́дній тиждень несе крашанки́: мовні поради до свята

Минулого разу наш читач пан Василь просив пояснити різницю між словами «Пасха» і «паска».

Віталій Васильович розповідає, що іменник паска – це фонетичний варіант слова «пасха», де за народною традицією [х] замінили на [к].


Оскільки тиждень після Великодня не просто Світлий, а й призначений для поминання померлих родичів, з’ясовуємо: підемо на цвинтар чи на кладовище?Напередодні 9 травня поговоримо про те, яку дату відзначаємо цього дня.


І насамкінець трохи про нашу острозьку топоніміку – як правильно написати назви вулиць і скверів, пов’язаних із Днем перемоги.


Максим Рильський говорив: «Мова – утiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…». Не забуваймо про це!

Коментарі
26 червня
Сьогодні
Вчора
24.06.2019
23.06.2019
22.06.2019
21.06.2019
20.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин