У Розважі священик перешкодив проведенню інвентаризації церкви. ВІДЕО

06 Квітня 2019, 18:17
10384

З ініціативи Рівненської ОДА на всій території області інвентаризують церковне майно, щоб забезпечити збереження пам'яток культурної спадщини, особливо там, де виникли конфлікти між парафіянами однієї громади.

Оскільки Космо-Даміанівська парафія села Розваж перейшла до Православної церкви України і зареєструвала статут у новій редакції, у четвер, 4 квітня, Юрій Ягодка, Розвазький сільський голова, утворив робочу групу з інвентаризації. До її складу ввійшли представники сільради, райдержадміністрації, ПЦУ та УПЦ МП.

1
Розпорядження Ю. Ягодки
Розпорядження Ю. Ягодки

 

У п’ятницю, 5 квітня, інвентаризаційна комісія, членом якої став відомий реставратор і мистецтвознавець Микола Бендюк, у дзвіниці виявила і описала старовинні ікони XVIII–XIX століть, а також рештки іконостасу знищеної церкви.

Незважаючи на попередні домовленості, прихильники Московського патріархату на чолі зі священиками В. Лавренюком, О. Максимюком і С. Нагаєм заблокували вхід до храму й перешкодили членам робочої групи провести інвентаризацію церковних речей у храмі, що є пам’яткою архітектури національного значення.

Під час інвентаризації
Під час інвентаризації

 

З огляду на таку агресивну поведінку вірян, сільських голова опечатав дзвіницю з іконами. Однак активісти УПЦ МП оточили членів комісії і влаштували штовханину, спробувавши застосувати до них фізичну силу. Як повідомили для Район.Острог очевидці, лише втручання працівників поліції зупинило бійку.

Від почергового богослужіння і конструктивного діалогу прихильники Московського патріархату категорично відмовляються і продовжують чатувати навколо храму.

1

Коментарі
05 Квітня 2019, 19:46
Москаляку на гілляку! Бажано із Зе-дебілом!
05 Квітня 2019, 20:06
Дуже добре, що є можливість розпізнати, хто є за бога, а хто за сліпу національну віру у президентську церкву, не визнана ні людьми православними, ні світовою християнською спільнотою. Слава богу за все!!!!
05 Квітня 2019, 20:21
123, апологет Порошенка? Тоді допоможи йому спакувати валізи на Ліпецк.
05 Квітня 2019, 20:44
А можна і на Ростов...
05 Квітня 2019, 20:53
Цікаво, а чому старовинні ікони, яким немає ціни, до яких молилися сотні років люди - зберігаються у дзвіниці в неналежному стані? Хіба це не гріх?
05 Квітня 2019, 20:53
Таких хабарників не треба ні в росіі. Ні на заході.,але гарант наш накрав стільки наших грошей, що йому двері відкриті всіх країнах світу, а ви тут бийтеся я вам костомаху кинув у вигляді томосу - гризіть
05 Квітня 2019, 22:53
Зберігаються, але ж не вивезені на дачі наших можновладців, і гарантів конституціі, де церква відокремлена від держави, а не мають обласні і районні начальники диктувати як має називатись церква, і до якого т о м о с у іі віднести
05 Квітня 2019, 23:28
Навiщо було дiтей приводити? Щоб вони бачили неадекватных дорослих? Чого ви хотiли навчити? Як смикати. за грудки старшу людину, це так тато священник навчив свого сина. А тепер берiть плакати з гаслами ,,ми пiдтримуемо вiйну,, щоб всi знали вашi намiри. Так приблизно все починалось на Донбасi, - путiн прийди, бо мову забороняють. А до нас скоро прийдуть москалi захищати руських попiв. Кажiть вiдкрито, що хочете щоб i в нас стрiляли, бомбили, вбивали . Чого соромитесь?
06 Квітня 2019, 00:07
Дура ти, надіє, прости господи
06 Квітня 2019, 00:11
Назву помісної Церкви визначив патріарх Варфоломій у томосі. Рішення про перехід приймають парафіяни. Той, хто розпалює ворожнечу, сіє ненависть і проклинає своїх православних братів, порушує Божі та людські закони і буде відповідати на Страшному Суді. Треба сідати за стіл переговорів, а не робити шоу для проросійських журналістів
06 Квітня 2019, 00:14
Не згадуйте Господа всує, а тримайте його в серці. може тоді він пошле вам розум
06 Квітня 2019, 00:17
А з граматикою проблеми, шановне О
06 Квітня 2019, 00:48
Амінь
06 Квітня 2019, 00:56
А з запасом слів теж не дуже, шановне О. Або ж ви це ретельно маскуєте.
06 Квітня 2019, 01:18
А де додаток до розпорядження, хто входив до складу інвентаризаційної комісії? Де фото ікон яких зайшли в дзвіниці?
06 Квітня 2019, 13:25
Ікону старовинну або хотіли ,,замутити,, або ж такі невігласи , що не знали її цінність ні духовну, ні фінансову. Добре , що не спалили з куполами разом. Скоріше всього не чекали що і дзвіницю будуть інвентаризувати, ось і винесли туди те ,що ще не встигли повиносити.
06 Квітня 2019, 20:35
Вже відмінили безглузде рішення "друга андрія парубія" про перейменування церков, бог дасть ще і томос чекає такаж доля!!!!!!!!
06 Квітня 2019, 20:39
Ікони були, але після ревізійної комісіі дуже великий сумнів, що вони там залишаться, бо наші історики - можновладці знають іх цінність і як іх використать в належних цілях.
06 Квітня 2019, 21:25
Дасть бог і розпорядження муляренка і туровича, і ягодки спідкає такаж участь. Спаси нас усіх Господь!!!!!!!!!!!!
07 Квітня 2019, 00:41
Не мішало б і для ягодки молодшого знати рішення суду про відміну від перейменування церков, не буде російськоі церкви, а буде одна УПЦ єдина канонічна, признана усім світом і головне богом
07 Квітня 2019, 00:47
А своє розпорядження сільський голова хай візьме у рамочку і збереже для історіі і потім такі історики як бендюк будуть розповідати дітям як не слід робити державним службовцям, а саме_лізти у церковні справи
07 Квітня 2019, 14:02
Яка ,,жаба,, в людини- заберем паї, бо ви на них багатієте. От не дає спокою Ягодкове багатство і все тут. Більшість людей хочуть українську мову чути в церкві, а кучка не хоче з цім примиритися. І чого почергово не правити? Бо розуміють, що з часом всім стане очевидно що коїться, що не треба підтримувати росіян, бо йде війна, а священик отримує переводи з Росії по 80, 50 тисяч. За що це цікаво? Виконує завдання Путіна? І ще - якщо підписався , що ознайомлений, то це автоматично значить, що згодний. За ніч получили цінні вказівки від Кирила як себе поводити , бо вже ,,лоханулись,,? І ви уже визначтесь з законами а то один раз так другий сяк. Кумедно виглядаєте
07 Квітня 2019, 17:23
Більш кумедно не виглядає ніхто, крім парубія, настоящий клоун у верховні раді, а ваші закиди війна, Путін, Кирило всім надоіло, і нашому гаранту треба тільки "війна до переможного кінця", із ким із своіми братами, ми не воювати хочем, а ходити до церкви, і молитися за свою сім"ю, дітей
07 Квітня 2019, 17:28
Це у вас так-сяк, а у всіх людей правда, з якою ніхто незможе боротись, і закони, які приймають клоуни, а виконувати заставляють здоровомислячих людей не будуть виконуватись, бо люди не в цирку, а в державі, у якій має діяти конституція і закони
07 Квітня 2019, 18:07
А тобі видно порошенко спонсує гадості писать, май свою клепку в голові, тоді і мир настане. Видно кінець скоро гаранту, коли так поспіхом хочуть церкви забирать
07 Квітня 2019, 19:24
Священник сина виховав правильно,бо він захищає віру від вандалів.А як Ягодка своїх дітей виховав:гноблять односельців і привласнюють чуже добро. Одним словом,понароджував таких виродків,що тепер все село смердить від їхньої брехні.
07 Квітня 2019, 19:32
Бачимо, що не заперечують що москальські гроші беруть. Красота! Певно за ,,карі очі,, дають. Або дуже-дуже їм подобається тринькати гроші. Душі продали, як і свою рідну мову, землю, Україну. І хто ж ви після цього?
07 Квітня 2019, 20:09
Покажіть но тих загноблених. Вважаєте, що це правильне виховання? Смієтесь чи знущаєтесь
07 Квітня 2019, 20:22
Хотів би я побачити вашу реакцію, коли б до вас підійшло неадекватне створіння вп'ятеро молодше вас і хватало вас за барки. Ото вже весело вам було. І ви б тоді теж так хвалили його
07 Квітня 2019, 22:26
Така тварина як ви не має права говорити так ,не знаючи хто перший нападав.Ви хочете сказати,що люди,які прийшли вішати залізні замки на церкву щирі і мирні українці. Покажіть докази,що ми берем москальські гроші,а не тільки своїм ядовитим язиком брехню пишите. Мені смішно з вашого виховання,адже батькі вас зовсім не навчили поваги.
07 Квітня 2019, 22:48
Про перекази з Росії адресовані о.Василію казала людина з його близького оточення, а коли СБУ займеться цією справою, то будуть вам і докази. А це вже скоро станеться, будьте певні
07 Квітня 2019, 23:28
Щодо ікон, які зберігали правильні християни, то це страшно в якому вони стані - плакати хочеться. Священник їх знімав в хорошому стані, а через два роки стали в жахливому стані. То чий це гріх? А рештки іконостасу 18-19 століття валяється як непотріб. Ми хочемо це все зберегти для майбутнього покоління у церкві. Ваше виховання ви вже показали. Що може навчити священник, коли його син простягає руки на людину похилого віку? Він привик прикриватися за спиною громади- хто зруйнував пам’ятку архітектури?- громада, хто зруйнував іконостас, виніс ікони і зберігає як непотріб? - громада. Він бачив перепалку, крики і стояв в стороні, ніби йому все подобалося і навіть не робив ніяких кроків для примирення. Це по християнськи? Це по любові? А з якою ненавистю і злобою в очах вигукували ці люди. Вони ходять у церкву, моляться як істинні християни, а злість і ненависть їх переповнюють. А благочинний Острозького району взагалі заховався за досками і не показувався. Про прохання почергового богослужіння навіть слухати не хочуть.
08 Квітня 2019, 01:43
не лякайте людей СБУ ,бо там також сидять люди,які бояться за свої крісла, бо наближається кінець їхнім беззаконням, і для ягодок скоро наступить останній день їхнього правління у селі, а Бог то залишиться , і ті ікони навряд чи збережуться після комісії , коли їх на замітку взяв Бендюк, не така він людина, щоб мимо пройти історичної цінності, і не використать це у своїх цілях. церква та іконостас представляють цінність історичну до певного часу, а коли вони розвалюються ,то треба написати табличку , що церква реставрована у такому то році , при такому то священнику , при такому то сільському голові , а не робити з цього посміховисько , і величати себе , що хтось щось розвалив і не "побудував на цьому місці нічого". Батюшка правильно зробив , що з громадою реставрували храм, хоч є де помолитись , і не треба боятись, що на голову щось упаде , але як вияснилось треба боятись , що в голову комусь зайде виганяти людей з цієї церкви ,а особливо батюшку. самі ж представники влади не так давно цого поважали і прислухались до нього , зараз уже ворог?
08 Квітня 2019, 02:00
Стаття про розпалювання ворожнечі і сепаратизму при любій владі актуальна і карається законом записаним в Конституції, тим більше коли доведуть, що все проплачено. Про яку реставрацію йдеться? Ви не розумієте де реставрація а де збудовано нове на тому місці. Може цим займалися професійні реставравтори, що ходили в шапках-невидимках, бо їх не бачив ніхто
08 Квітня 2019, 02:11
реставрацію пам"яток архітектури має робити держава , і кошти на це можливо виділяються ,але до нашої церкви вони не потрапили ,а держава навпаки хоче здерти з людей, які хочуть зберегти святиню кошти непомірної кількості.А ті сова , що написані , і що за них є стаття в Конституції , так потрібно довести це.
08 Квітня 2019, 02:58
Реставрація - це не повне руйнування і спалення. Ваша обмеженість просто дивує. Коли ікони, навпаки, руйнуються, і священник переступає через них, а деякі фрагменти іконостасу валяються просто під ногами. Ганьба вам! Ви скажіть, що залишилося після вашої реконструкції церкви? Все спалено, знівечено, зсплюндровано. Про яку реконструкцію йде мова?
08 Квітня 2019, 03:04
В історії села наш батюшка постане як руйнівник храму Божого!
08 Квітня 2019, 03:37
Шановна Анна або бот Софія Мельник! Чи ви думаєте, що вас не можна вичистити? Це так навчав Ісус поводитися, лити бруд на інших, брехати, обзивати. Ви прочитайте, що ви пишете у Великий піст! Ні! Господь нас навчає любити, поважати, прощати. Що поганого в тому, коли в храмі буде проходитися служба і російської церкви, і української. Чи ви не визнаєте Константинопольську церкву як церкву-матір?, яка надала томос для нашої держави. То ви як людина живете по яких заповідях - Божих чи ....
08 Квітня 2019, 03:46
Можливо,це ви Іване той щур Ягодки,який ходить докази збирає.А вам скільки платять за цю гидоту,що ви пишите?Я впевнена,що саме ви війдете в історію,як гонителі віри Христової.Вам не страшно канонічно висвяченого священика так обливати брудом.Мені жалко вас ,бо ви є служителями сатани,адже у вас серце болить не за ікон,а із-за того ,що ви "бєсноваті" і на все святе ви нападаєте.
08 Квітня 2019, 03:46
Можливо,це ви Іване той щур Ягодки,який ходить докази збирає.А вам скільки платять за цю гидоту,що ви пишите?Я впевнена,що саме ви війдете в історію,як гонителі віри Христової.Вам не страшно канонічно висвяченого священика так обливати брудом.Мені жалко вас ,бо ви є служителями сатани,адже у вас серце болить не за ікон,а із-за того ,що ви "бєсноваті" і на все святе ви нападаєте.
08 Квітня 2019, 03:52
Ви себе краще почистіть.Ви нарешті згадали піст,а я думала у вас голова забита,як більше замків поначіплювати і людей із священиком вигнати із церкви.В Україні немає російської церкви,а є УПЦ на чолі із блаженішим Онуфрієм.
08 Квітня 2019, 03:56
От вам і доказ, що живете не по законах Божих. Незабаром всі в селі дізнаються ваше прізвище. Чи думаєте, що в сучасному світі це важко дізнатися? От ми і дізналися!
08 Квітня 2019, 03:58
Як що ви так по заповітях живете,так чому ви не поважаєте думку людей і лізете забираєте церкву.Будьте милосердні.Покажіть приклад доброти і дайте віруючим людям спокій.
08 Квітня 2019, 04:37
Шановна Анна чи Софія! Ніхто у вас храму не забирає, а хочемо домовитися про почергове служіння.
08 Квітня 2019, 12:13
У розвазької вати люто підгорає ) Значить Ягодки все роблять правильно! Удачі в боротьбі з РПЦ ФСБ !
08 Квітня 2019, 17:13
шановна Анна !На відео дуже добре видно хто біснуватий
08 Квітня 2019, 18:37
Це треба сказати навпаки. Удачі пану Ягодці КГБ.Хай він краще розкаже людям,як при радянській владі він доноси робив на своїх односельців.Він не служив тоді Росії. Чому він про це мовчить? Бо він підстилка влади.Якщо вигідно,то в Росії душа продасть (як робив це в радянські часи).
09 Квітня 2019, 12:56
Шановні Ягодкі . Ніколи не звертайте уваги на плітки про себе . Те, що мавпи навчилися розмовляти, не означає, що їх потрібно слухати.
09 Квітня 2019, 17:27
Мене дивує,що ви так реагуєте на правду.Хай краще Ягодка менше плюється на планьорці,а то теж стане схожий на мавпу.
09 Квітня 2019, 17:32
Та не дивуйте їм Світлано<br/>Ці люди бачать тільки одну сторону&quot;правди&quot;.<br/>Поки люди будуть потакати цим Ягодкам,доти в селі буде таке беззаконня.
09 Квітня 2019, 18:06
Женіть в шию того Василя,він уже нажився на людські кошти,досить,люди правду пишуть,хай свою сім'ю на стежину істинну поставить а потім людей мирує.
09 Квітня 2019, 18:10
Давайте не будемо хто коли на кого доноси писав ,якстверджують документи в архівах доноси писали якраз і московські попи (родина Розвазького попа) за радянських часів вони не були б при церкві якби не писали доноси.А на рахунок того бруду ,не потрібно обливати брудом людей які не згідні з вашою думкою ,бо як почнемо розповідати біографію попа Розвазького починаючи з його одруження ,то можна буде книги писати
09 Квітня 2019, 18:31
Та той Ягодка може хоть по стелi бiгати, хоть iндiйськi танцi танцювати , а ви коли мiзками заробите на власний бiзнес теж зможете так. А поки строчiть оце собi анекдотики. На планьорках бачу бували, ,,бесноватi,, доплюсовуем, - Дiна , привiт! Мусиш родича захищати, не у кожного священик родич. А про вiру вже й забули....
09 Квітня 2019, 19:47
Не дають спокою вам ті Ягодкі. Ви у свого батюшкі запитайте де він заробив свої статки ,,,,,
09 Квітня 2019, 22:41
Вже забули, з чого почали дискусію, почали &quot;з за здоров&quot; я, а закінчили заупокій&quot;. Люди, хочете душі своі вести у пропасть, будь ласка, але батюшка зробив усе, щоб цього не відбулося. Слава богу за все!!!!!!!!!!
10 Квітня 2019, 00:27
А тебе статки батюшки цікавлять? Забув своє?
10 Квітня 2019, 00:35
За віру забули. За поклоніння Христу. Перейшли на особистості, таким людям нічого не божа воля, ні релігія, ні коли за кого молитися, спаси вас Господь і дай сили встоять у православній вірі, не залежно від президента, бо президент має рішати не церковні справи, а політичні, економічні, а наш кругом хоче встигнути і ніде не получається
10 Квітня 2019, 01:41
Молодці вв,за віру ,за христа у наш час велично притерпіти.з нами бог//////////////////
10 Квітня 2019, 03:12
Всі в селі знають як сім'я батюшки своєю працею заробляє гроші.
10 Квітня 2019, 03:16
Хай розкаже ягодка скільки він нажився на людях і тепер робить себе праведником.Покупляли місця в адміністраціях і тепер жирують від багатства.
10 Квітня 2019, 03:23
Сім'я Ягодки просто не знаю як своєю працею заробляти,звикли на чужих горбах жити,тому в них всі люди або крадуть,або наживаються.Так і них вже в сім'ї заведено:брудом обливати і кланятися за їх &quot; доброту&quot;
10 Квітня 2019, 13:18
О Боге думайте люди, о спасении души, молитвы читайте, а не этот бред. Заповеди Господни исполняйте, или вы их совсем забыли? Не один поп не отмолит ваши грехи, задумайтесь. Хоть один ,,святоша,,напишите здесь десять заповедей Господних , пусть читают и может это остановит ту грязь, что вы льёте . А если вы ходите в церковь, а потом нарушаете все заповеди , то грех вам втройне. Опомнитесь!
10 Квітня 2019, 18:51
Так,потрібно саму трошки хотіти не грішить, а там уже і батюшка може справиться
11 Квітня 2019, 11:56
Цікаво, як одна і та ж людина обливає брудом прихильників української церкви. Наприклад, як Світлана так строчила, що аж забула вчасно поміняти ім‘я. Одна -дві людини пишуть під різними іменами. Це прихильники Путіна, Кіріла, війни, «русского міра». Не звертайте на їх уваги, вони святі їм все можна!
11 Квітня 2019, 12:52
У вас в голові пластина заїла.Вам не надоїло повторяти одне й те саме.У вас немає жодного доказу називати віруючих людей прихильниками Путіна.Так будьте добрі закрийте свого ядовитого рота.
11 Квітня 2019, 21:54
Невістка Ягодки,яка працює в Оранті всім колегам розказує,що люди в Розважі ніхто.Цитую її слова:&quot;Як Петро Іванович прикаже так вони голову зігнуть і згодяться.Він їхній Пан.&quot;
12 Квітня 2019, 00:12
Якби ці вислови писала одна людина,то у церкві і була вона одна,а віруючих людей і які не бояться пана ягодки у нас у розважі є багато,так що не намагайтеся почути і почитати те,що вам хочеться,бо правда не в цьому,повірте.
12 Квітня 2019, 18:19
собакі гавкають, караван іде.
12 Квітня 2019, 19:49
Боже! Дай кожному селу по Ягодці.
12 Квітня 2019, 20:34
Боже!Спаси і сохрани від такого сатани!!!!
12 Квітня 2019, 23:59
Не бажайте нікому зла з бумарангом не домовитесь
13 Квітня 2019, 20:56
Голова сільської ради Юрій Ягодки на чолі свого батька Петра Івановича 14 квітня заставляє силою всіх варварсько захопити храм в селі Розваж.Люди,які жодного разу не приходили в цей храм і давно не проживають в цьому селі приїджає під хати і силою примушує прийти завтра(в святу неділю)і вигнати віруючих із храму.
13 Квітня 2019, 21:53
Просимо у влади допомогти зупинити це беззаконня.Скільки буде тривати це насилля ?
14 Квітня 2019, 01:11
Богородице дево радуйся, благодатная маріе Господь з тобою, благословенна ти в женах і благословен плод чрева твоего,,яко спаса робила еси душ наших!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14 Квітня 2019, 01:17
Пресвятая богородице, спаси нас. Всі святіі молите бога о нас. Преподобний отче наш феодоре моли бога о нас. Святіі безсребренники космо і даміане, молите бога о нас. Святителю отче николае, моли бога о нас.
14 Квітня 2019, 01:25
Люді ! Да нічєво страшново ! Сідітє дома !
14 Квітня 2019, 01:34
Як тебе розуміти?