Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Свята й дати 17 березня: День працівників житлово-комунального господарства

08:26 17.03.2019
736

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні неділя, 17 березня.

Робота забирає значну частину життя, і єдиний спосіб отримувати від життя задоволення – вірити, що ви робите гарну роботу. А єдиний спосіб робити щось добре – це по-справжньому любити те, чим ви займаєтеся. Але й не забувайте про відпочинок. Гарного дня!

17 березня День ангела святкують Акакій, Василь (Василько), В’ячеслав, Георгій, Герасим, Гертруда, Григорій, Данило, Іосаф, Кіндрат, Павло, Стратонік, Юліанія (Юліанія, Юлія, Уляна), Юрій, Яків.

День народження святкує начальник інформаційно-аналітичного відділу Острозької ЦРЛ Нікулін Володимир Михайлович.

В Україні сьогодні День мобілізаційного працівника.

Враховуючи значимість мобілізаційних органів на всіх рівнях, важливість їх організаційно-штатної, обліково-призовної та мобілізаційної роботи з комплектування військ особовим складом, а також вагомої участі в плануванні матеріально-технічного забезпечення основних мобілізаційних заходів, 22 серпня 2000 року міністром оборони України генералом Олександром Івановичем Кузьмуком було видано наказ «Про встановлення Дня мобілізаційного працівника» на 14 вересня. З 2017 року професійне свято відзначається 17 березня. Наказом Міністра оборони України від 26 вересня 2016 року №497 "Про встановлення Дня мобілізаційного працівника", у Збройних Силах України встановлюється День мобілізаційного працівника - 17 березня. Щорічною датою Дня мобілізаційного працівника в Україні стало 17 березня.

Ще сьогодні професійне свято працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

В Україні на підтримку професійних спілок і ініціативи працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення це свято закріплено відповідним Указом Президента України від 15 лютого 1994 року № 46/94, а також відповідно до редакції Указу Президента N 385/95 від 19 равня 1995 року і має назву «День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення». День його святкування встановлено у відповідності з попередньою датою, тобто на третю неділю березня. В 2019 році День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення припадає на 17 березня.

Православна церкву 17 березня шанує преподобних Герасима Вологодського і Герасима Йорданського. Останньому в працях допомагав лев, який після смерті святого помер на його могилі. У народному календарі дата отримала назву Герасим-граківник.

Церковне свято в честь преподобного Герасима збіглося з прильотом граків – однією з перших ознак настання весни. У народі говорили: «Побачив грака – весну зустрічай» та «Грак на горі – весна на дворі».

Народні прикмети на 17 березня:

  1. Якщо граки прилетіли, то через місяць сніг зійде.
  2. Граки граються – на гарну погоду.
  3. Якщо птахи летять на старі гнізда, весна буде дружна.
  4. Граки зграями в’ються над гніздами, тривожаться – до мінливої погоди.
  5. Граки кричать – до дощу.
  6. Хто вранці першим граків зустріне, того чекає удача.
  7. Якщо граки, які прилетіли, дружно взялися за ремонт старих гнізд, через кілька днів буде хороша і тепла погода.
  8. Сни з 16 на 17 березня здійсняться через дванадцять днів.

Цей день в історії:

1917 рік - Створено Українську Центральну Раду.

17 березня 1917 року у Києві на Володимирській 42, в приміщенні українського клубу «Родина» з ініціативи Товариства українських поступовців за участю українських політичних партій, українських військовиків, робітників, духовенства, кооператорів, студентства, громадських і культурних організацій, було створено Центральну Раду — наіівищіїіі орган самоврядування українського народу. Очолив її відомий вчений-історик Михайло Грушевський. Виконавчим органом Центральної Ради став Генеральній Секретаріат, очолюваний Володимиром Винніїченком. До його складу входили соціал-демократи. соціал-революціонери, соціал-федералісти та безпартійні. Центральну Раду визнав Тимчасовий уряд колишньої Російської Імперії.

22 березня 1917 УЦР видала першу відозву «До українського народу».

Коментарі
18 вересня
Сьогодні
Вчора
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин