Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Під час відкриття виставки
Під час відкриття виставки

У музеї відкрили виставку врятованих ікон

13:00 15.03.2019
840

У Державному історико-культурному культурному заповіднику Острога демонструють виставку відреставрованих ікон XVII–XIX століть.

Експозицію «Врятована спадщина: ікони» відкрили в краєзнавчому музеї у четвер, 14 березня. На відкриття виставки, крім охочих острожан, завітав заступник голови Рівненської ОДА Олександр Корнійчук.На початку заходу Людмила Козловська, завідувачка художнього відділу Державного історико-культурного заповідника, розповіла про реставрацію як процес, наголосила на тому, що в краєзнавчому музеї нашого міста є величезна колекція робіт Острозької школи іконопису. Крім того, говорила про те, що Рівненщина – єдина область, де немає художнього музею.

Андрій Брижук, заступник директора з наукової роботи КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога», акцентував на деяких особливостях реставраційних робіт, а також розповів про інтерактивність виставки. Зокрема біля ікон розміщені таблички з QR-кодом, зісканувавши які за допомогою смартфона можна побачити, як виглядало полотно до реставрації.


«Ми можемо побачити, якою була ікона до реставрації. Відвідувачі бачать лише те, як музейники експонують ту чи ту роботу, однак не знають історії походження предмета, як він зберігався в минулому, як потрапив у музей», – каже Андрій Брижук.

Пан Андрій також анонсував появу в музеї аудіогіда, а керівниця Туристично-інформаційного центру Анастасія Драчук повідомила, що до відкриття туристичного сезону 3 травня острожан і гостей чекає ще багато новинок.


Коментарі
21 липня
Сьогодні
Вчора
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин