Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Острозька академія 2018: найяскравіші події в житті університету

18:30 31.12.2018
1266

Національний університет «Острозька академія» – невід’ємний складник життєдіяльності нашого міста. Саме сюди нерідко приїздять імениті гості, а ще НаУОА часто запрошує містян на цікаві освітньо-наукові, мистецькі й розважальні заходи.

Пригадуємо, чим жив університет упродовж 2018 року.

Міжнародна співпраця

Наприкінці зими Острозька академія в межах Програми транскордонного співробітництва Білорусь-Україна спільно з Луцьким національним технічним університетом, Гомельським державним університетом ім. Ф. Скорини і Брестським державним університетом ім. О. Пушкіна отримала грант на реалізацію проекту з підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці. Завдяки йому у виші впродовж року працював Центр професійної орієнтації та консультування.

А навесні НаУОА уклав договір про співпрацю з турецьким Ерзурумським університетом ім. Ататюрка. Угода передбачає проведення спільних наукових заходів, обмін студентами й подальше налагодження взаємин між країнами в міжкультурному аспекті.


Здобутки Острозької академії

Доцент Острозької академії Михайло Якубович, який підготував спеціальні оманські випуски «Всесвіту» (№ 7–8, 2017) та переклав українською мовою художні й публіцистичні твори авторів Султанату Оман, став лауреатом премії «Ars Translationis» імені Миколи Лукаша.

Улітку Острозька академія вчергове потрапила до Книги рекордів України, узявши участь у марафоні безперервного читання української поезії. Студенти й викладачі вишу впродовж доби читали вірші про Острожчину, завдяки чому встановили рекорд у номінації «Масові заходи».

Наприкінці року стало відомо, що гуртожиток Острозької академії – призер обласного конкурсу-огляду.


Гості Острозької академії

До Острозької академії, як і щороку, приїздило чимало гостей: науковців, художників, письменників, артистів, посадовців і політиків, послів.

Ми вирізнили найзнаковіші візити.

На початку травня до Острога завітав Генеральний прокурор України Юрій Луценко, який прочитав студентам лекцію про місце української прокуратури в контексті національної безпеки, а також підписав договір про співпрацю між НаУОА та Генпрокуратурою.

У червні в Острозьку академію приїхав Олег Ляшко. Політик зустрівся з професорсько-викладацьким складом і студентами, проінспектував перебіг будівництва нового корпусу й пообіцяв надалі лобіювати інтереси університету, аби завершити будівництво.

У середині листопада в НаУОА національну безпеку в контексті російсько-української війни та окупацію частини території України обговорювали з міністром із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишем.

«Ви в тренді, навіть випереджаєте тренд», – міністр про навчання в Острозькій академії

Під час семінару-тренінгу з керівниками підрозділів превентивної діяльності Національної поліції до Острога завітав Сергій Князєв, який із-поміж іншого також прочитав лекцію студентам спеціальності «Національна безпека».

Не менш цікавими були відвідини НаУОА Йоаніса Ликоріса, який виводить свій родовід від Кирила Лукаріса, другого ректора Слов’яно-греко-латинської академії, правонаступницею якої є Острозька академія.


Розширення освітньо-наукових горизонтів

2018 року Національний університет «Острозька академія» поповнився низкою почесних професорів. Зокрема таке звання отримали видатний композитор Мирослав Скорик і Мустафа Джемілєв, Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат України, лідер кримськотатарського народу та політичний в’язень часів Радянського Союзу.

Також у НаУОА представили освітню частину інноваційної магістерської програми «Культурологія і МЕТАТЕАТР», орієнтованої на фахову підготовку магістрів-культурологів у галузі театрального мистецтва, та її викладачів: Катерину Кістень, Олега Ліпцина, Наталку Костенко.


Зміни Острозької академії

Над Острозькою академією з’явився ангел. Бронзову скульптуру встановили над аркою університету. Це символічне нагадування, що багато важливих подій і новин, які відбуваються в місті, походять саме з Острозької академії.


Традиції Острозької академії

Як і багато років поспіль, університет збирав на зустріч своїх випускників.

У жовтні студенти й викладачі вишу перевтілювали у веселих бджілок і безтурботних трутнів, ярмаркували, організовували флешмоби й змагалися:

Свято бджілок і студентів: Острозька академія святкує День народження

Ректор проти студентів: в Острозькій академії зіграли в «Що? Де? Коли?»

Сотні студентів на стадіоні влаштували флешмоб.

А напередодні новорічно-різдвяних свят до ЗВО завітав Святий Миколай із подарунками.


Гарного прийдешнього року та ще більше хороших подій зичить вам Район.Острог!

Читайте також:

Острожчина 2018: найяскравіші події року, що минає

Загрузка...
Коментарі
20 жовтня
Вчора
18.10.2019
17.10.2019
16.10.2019
15.10.2019
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин