Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Острожани після тривалих пошуків так і не знайшли Святого Миколая

11:21 19.12.2018
1132

Згуртувавшись біля світла ліхтаря, острожани цілими родинами вирушили на пошуки Святого Миколая. Сімейна гра-квест з елементами екскурсії відбулася у вівторок, 18 грудня, напередодні свята.

Містяни, з-поміж яких було чимало дітей, зібралися біля міської бібліотеки. Під керівництвом екскурсовода Андрія Брижука охочі вирушили на пошуки Святого Миколая. Спочатку шукачі завітали до канцелярії доброго дідугана. Тут їм на зустріч вийшов один із помічників святого – Ангел (зіграла Анастасія Драчук), який розповів про типові прохання до Миколая, а також продемонстрував дві великі книги, у які записують добрі й погані вчинки дітлахів. Маленькі екскурсанти змогли пересвідчитися, що хороші справи – приємні і невагомі, а злі – дуже обтяжливі. Ангел попросив дітей передати ці книги в цех Святого Миколая, де маленькі чарівники формують подарунки.
Саме в канцелярії Андрій Брижук зробив історичний екскурс у життєпис святого, розповів про його добрі справи та благодійність.

У Цеху Святого Миколая відвідувачів зустрів Майстер-чарівник (роль виконала Галина Скрипковська), а також гноми-помічники (Єва та Марк Балашови). Чарівниця переглянула книги, щоб дізнатися, які дітки були чемними, а які не дуже, та передала для Миколая мішок із подарунками.Пізніше на території Острозької міської ради екскурсанти змогли зігрітися завдяки гарячому напою – тут розташувався шинок XVІІ століття, де бровар Богдан Новак розповів, як у давнину варили пиво та чим зігрівалися довгими зимовими вечорами. Охочі покуштували гарячий солодкий напій і отримали згортки з оригінальним острозьким рецептом.


Далі пошуки привели острожан до маленького вогника, який горів поблизу Замкової гори. Саме в парку ім. Т. Шевченка їх зустрів Дем’ян Наливайко (Віталій Бондарчук), який заготовляв різочки для нечемних студентів Острозької академії. Саме він скерував шукачів до Свято-Миколаївської церкви, де міг бути Миколай. Він також передав до храму ікону Волинської іконописної школи зі зображенням святого Миколи.Біля Свято-Миколаївської церкви Андрій Брижук розповів дещо про історію найстарішого і водночас найновішого храму міста й ікону, яку отримали від Дем’яна Наливайка. У храмі гостей зустрів його настоятель отець Юрій (Лукашик), благочинний благочиння Православної церкви України Острозького району. Священик передав гостям Божого дому гостинці від Миколая – проскури, а також дозволив піднятися на другий поверх, де розташовується хор. Крім того, отець Юрій зауважив, що ця екскурсія унікальна, адже це перша група, яка для огляду завітала в цей храм міста.Далі пошуки повели острожан через Парк 40-річчя Перемоги. Тут їх перехопив Анатолій Хеленюк, який зображав Чорта. Помічник Миколая, який розносить непослухам різочки, спокушав екскурсантів звернути до розважального закладу й полишити закладу. Інтелектуальний чорт – бо ж в окулярах – розповів, що Миколай, поспішаючи до дітей, загубив шапку. Чорт пообіцяв віддати шапку тому, хто в Шаховому куточку за один хід зможе його обіграти, поставивши шах.

Чорт таки віддав шапку й скерував екскурсантів шукати Миколая біля ялинки.Однак біля святкового деревця виявилося, що острожанам не вдалося наздогнати святого.

«Ми обов’язково знайдемо Миколая, але не сьогодні, а 23 грудня. Розуміємо, що нині в нього дуже багато роботи. Але найголовніше, що ми ходили, а Святий Миколай був дуже близько… Для того, щоб робити хороші вчинки, не потрібно носити одяг Святого Миколая чи чекати саме цей день. Насправді Святий Миколай є в кожному з нас. Добрі справи можна робити щодень, адже всі наші справи будуть записані в якусь велику-велику книгу», – завершив екскурсію Андрій Брижук.


Він також анонсував відкриття міської ялинки та функціювання резиденції Святого Миколая.

На завершення екскурсанти ласували й пригощали цукерками, а також фотографувалися з театралізованими персонажами.
Коментарі
21 січня
Сьогодні
Вчора
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин