Свята й дати 28 листопада: починається Різдвяний піст

28 Листопада 2018, 08:39
3043

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні середа, 28 листопада. Лише той, хто здатний розгледіти в темряві прекрасне, по-справжньому щасливий. помічайте навколо себе побільше позитиву та будьте щасливими!

28 листопада День ангела відзначають Іван, Григорій, Гурій, Дмитро, Евстахій, Маркел, Матвій, Микита, Микола, Паїсій, Петро, Степан, Пилип, Хома.

У церкві 28 листопада також вшановується пам'ять трьох християнських мучеників Самона, Гурія і Авіва, які жили приблизно в III-IV ст. Переказ свідчить, що миряни Самон і Гурій проживали на території Едесса, але під час гонінь, організованих щодо християн імператором Діоклетіаном, покинули своє місто. Згодом їх схопили і змушували відмовитися від віри. Християни були піддані численним тортурам, після чого їх кинули до в'язниці на кілька років і стратили. Що стосується диякона Авіва, то він постраждав за віру в часи правління імператора Ліцинія. Був арештований і спалений живцем. Однак після цього тіло Авіва залишилося недоторканим. Родичі вирішили поховати Авіва в одній гробниці з Самоном і Гурієм.

З 28 листопада починається Різдвяний піст, який закінчується у Святвечір 6 січня. Це останній багатоденний піст у році. Він триває 40 днів, тому називається ще Чотиридесятницею. На час посту утримувалися від розваг, харчувалися лише ухвалені продуктами і намагалися не сваритися, не вести порожніх розмов. Читали молитви і проводили час за роботою. Обов'язково парилися в лазні, вважаючи, що чисте тіло і дух - це дуже важливо.

Народні прикмети на 28 листопада:

  1. На Гур'єв день вже сніг лежить - значить, згідно з прикметами, він до самої весни не розтане
  2. Багато снігу 28 листопада - наступний рік буде врожайним
  3. Сильний вітер 28 листопада - неспокійна і вітряна погода триватиме до Миколи (19 грудня)
  4. Коні 28 листопада іржуть голосно - хороший знак
  5. Похмура, але тепла погода обіцяє непогожий травень. Особливо, якщо йде ще й мокрий сніг
  6. Мороз 28 листопада вдарив - нечиста сила зникне
  7. Якщо викупаєшся в лазні в цей день, будеш здоровим весь рік

Цей день в історії:

  • 1520 — Перший європеєць Фернан Магеллан проплив із Атлантичного океану в Тихий.
  • 1654 — Почалася героїчна оборона козацької фортеці Буша (на Поділлі) від військ Речі Посполитої (30 листопада оборонці підірвали себе разом з фортецею; цей епізод описаний М. Старицьким у повісті «Оборона Буші»).
  • 1917 — Рада народних комісарів Російської Радянської Республіки направив послам Великої Британії, Французької республіки, США та низці інших країн ноту з пропозицією про оголошення перемир'я на всіх фронтах і початку переговорів про мир. Не отримавши відповіді, більшовики оголосили про підготовку до сепаратних мирних переговорів з Німецькою імперією.
  • 1918 — Естонія зазнала військової агресії зі сторони Російської СФРР, почалась Визвольна війна естонського народу (1918–1920).
  • 1921 — Всеукраїнський центральний виконавчий комітет ухвалив постанову про приєднання Української СРР до міжнародної конвенції Червоного Хреста.
  • 1928 — у Одеській окрузі створено першу в СРСР машино-тракторну станцію (МТС) ім. Шевченка- Березівський район.
  • 1943 — У Тегерані відкрилась перша конференція керівників трьох держав антигітлерівської коаліції — Й.Сталіна (СРСР), Ф. Рузвельта (США) і Вінстона Черчілля (Велика Британія).
  • 1983 — Вперше за історію американських космічних польотів у складі американського екіпажу був іноземний громадянин — західнонімецький фізик Ульф Мербольд (був на борту космічного корабля «Спейс Шаттл-9 Колумбія-6»)
  • 2000 — Початок касетного скандалу в Україні. Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети з записами розмов у кабінеті Л. Кучми стосовно вбивства Георгія Гонгадзе
  • 2004 — У м. Сєвєродонецьку Луганської області відбувся «Всеукраїнський з'їзд народних депутатів». У ньому взяли участь переважно представники Партії регіонів східних та південних областей України, прем'єр-міністр України В. Янукович та мер Москви Ю. Лужков. «Ідеї, які висловили керівники місцевих органів державної влади, не відповідають ні Конституції, ні українському законодавству» — прокоментував ці події Президент Л. Кучма.
  • 2006 — Верховна Рада України, визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.
  • 2008 — за рішенням Черкаського міськвиконкому демонтовано пам'ятник В. Леніну на центральній площі міста. 2 серпня 2012 Київський апеляційний суд зобов'язав Черкаську міську раду відновити пам'ятник «на попередньому місці та в попередньому стані».
Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024