Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

До річниці Голодомору облаштували інтерактивну аудиторію

12:58 23.11.2018
563

Для відзначення 85-ї річниці Голодомору для студентів облаштували інтерактивну аудиторію.

У четвер, 22 листопада, у Національному університеті «Острозька академія» упродовж дня діяла інтерактивна аудиторія. У ній функціювали тематична інсталяція, виставка книг і добірка публіцистичних матеріалів про Голодомор, демонстрували відеоролики. Увазі присутніх пропонували фільми «Гіркі жнива», «Поводир», «Жовтий князь» (за твором Василя Барки), «Голод 33» та ін.

«Ми хотіли, щоб тема Голодомору була для вас неформальною, а емоційною. Той жах, який свого часу відбувся, колосально вплинув на генофонд, культурно-історичний контекст. Тому ми не можемо говорити про ці події формально тільки тому, що річниця. Щоб наблизити цю тему до вас, ми підготували виставку з кількох блоків – книг із фондів університету, ретроспективних матеріалів зі статистичними даними й датами, інсталяцію. Нам важливо наголосити: про деякі події в історії не можна забувати», – пояснила задум інтерактивної аудиторії Анастасія Хеленюк, директорка Музею історії НаУОА.Руслана Каламаж, проректорка з навчально-виховної роботи НаУОА, повідомила відвідувачам інтерактивної аудиторії про те, що Острозька академія робить для поширення інформації про Голодомор. Зокрема йшлося про художні твори (роман У. Самчука «Марія», до речі, його безкоштовно поширювали в школах регіону; книгу діаспорної авторки Олени Звичайної «Миргородський ярмарок» – доступна онлайн на ресурсі вишу LitPro), що розповідають про Голодомор, перевидані в університеті.


Старший викладач кафедри журналістики Олексій Костюченко окремо розповів про бібліотеку газети «День», зокрема книги Джеймса Мейса на тематику Голодомору, представлені на виставці.

«Ми вас формуємо як національну еліту. Незалежно від того, якої ви будете спеціальності, ви повинні знати свою історію, своє родове коріння, розуміти причини того, що було, аби формувати власну ідентичність. Наше завдання – привернути вашу увагу і до загальнонаціональної історії, і до літопису вашого роду», – підкреслила Руслана Каламаж.


Упродовж дня інтерактивну аудиторію відвідали більшість викладачів, студентів, а також охочі містяни.


У суботу, 24 листопада, відбудеться загальноміська акцію вшанування жерт Голодоморів.

Читайте також наш архів:

Острожани вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років

Школярі Грем'ячого вшанували пам'ять жертв Голодомору

Коментарі
10 грудня
Сьогодні
Вчора
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
05.12.2018
04.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин