Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Мустафа Джемілєв отримує мантію Почесного доктора Острозької академії
Мустафа Джемілєв отримує мантію Почесного доктора Острозької академії

Мустафа Джемілєв став Почесним доктором Острозької академії

18:11 09.11.2018
1793

Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат України, лідер кримськотатарського народу та політичний в’язень часів СРСР Мустафа Джемілєв став Почесним доктором Національного університету «Острозька академія».

Урочиста посвята зі врученням мантії та відповідного диплома відбулася в п’ятницю, 9 листопада, під час візиту політика до Острозької академії.

«Сьогодні ми маємо гостя. Унікального, надзвичайного гостя. Я коли дивлюся на нього, думаю, що цьому людству з колосальними гріхами, яке прямує до прірви, Господь Бог, щоб зупинити цей крок, дає унікальну можливість – на десятки мільйонів осіб посилає людину, яка відповідає тим канонам, яка відповідає тим критеріям, які Господь укладав, творячи людину. Така особистість сьогодні в нас у гостях», – сказав, представляючи гостя, Ігор Пасічник.

Витяг із протоколу вченої ради НаУОА про присвоєння звання Почесного доктора зачитав голова вченої ради університету Петро Кралюк.


«Визнаючи вагомі особисті заслуги у боротьбі за свободу та незалежність кримськотатарського народу, розвиток культури і духовності України, вчена рада ухвалила присвоїти звання почесного доктора Національного університету «Острозька академія» Мустафі Джемілєву», – ідеться в документі.

Також Петро Кралюк подарував гостеві свою книгу «Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів».Мустафа Джемілєв склав обітницю доктора Острозької академії, Ігор Пасічник виголосив здравицю, після чого прозвучав студентський гімн «Viva, academia» («Гаудеамус»).

В інавгураційній промові Мустафа Джемілєв зазначив:

Для мене дуже-дуже висока честь отримати диплом доктора найстаршого університету України. Якщо ви стежите за публікаціями журналістів про депутатів Верховної Ради, то я є в списку тих, хто не має вищої освіти, – сказав пан Мустафа.


Він розповів, що з-поміж семи дітей із його сім’ї, він єдиний не здобув вищої освіти – відрахували з третього курсу університету як неблагонадійного. Каже: це був один із найсильніших ударів долі.

Політик наголосив, що диплом почесного доктора Острозької академії має значення не тільки для нього, а й слугує моральною підтримкою для всього кримськотатарського народу.

Більша частина промови гостя стосувалася сучасного суспільно-політичного становища України загалом та кримськотатарського народу зокрема.

На завершення зустрічі слово надали Михайлові Якубовичеві, доцентові НаУОА, першому в Україні перекладачеві Корану, який подарував пану Джемілєву свою працю.


Як і зазвичай, адміністрація університету обмінялася з гостем подарунками: Ігор Пасічник отримав добірку книг, яка знадобиться в роботі центру вивчення кримськотатарської спадщини, що планують відкрити наступного року, а Мустафі Джемілєву вручили картину зі зображенням Татарської вежі й традиційний мед.Коментарі
18 червня
Сьогодні
Вчора
16.06.2019
15.06.2019
14.06.2019
13.06.2019
12.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин