Дмитрівська поминальна субота 2018: що не можна робити

03 Листопада 2018, 13:10
Дмитрівська поминальна субота 2976
Дмитрівська поминальна субота

Дмитрівську поминальну суботу 2018 року Православна церква відзначає 3 листопада.

Цей день не має фіксованої дати. Щорічно він випадає на суботу, яка передує дню пам'яті святого Дмитра Солунського – 8 листопада, – інформує UAportal.

Спочатку Дмитрівська поминальна субота була присвячена поминанню загиблих воїнів, а пізніше цього дня почали поминати всіх покійних православних християн.

Як і в інші батьківські суботи року, у цей день віряни згадують своїх покійних батьків та інших родичів, залишають «записи» за упокій в храмах і ходять на кладовища.

Дмитрівська поминальна субота: що потрібно робити в цей день

Спеціальна заупокійна служба, або парастас, служиться ввечері п'ятниці, напередодні Дмитрівської суботи, а в суботу можна піти в храм і залишити там записки «За упокій». Зазвичай в кожному храмі можна знайти спеціальні бланки, на яких необхідно розбірливо написати ім'я померлого. Церква вимагає, щоб всі імена, зазначені в таких записках, належали православним християнам. Як правило, за поминання кожного імені стягується невелика плата, але, якщо у людини немає можливості заплатити за молитву, вона звершується безкоштовно.

Церква також приймає в якості пожертви продукти – хліб, фрукти, овочі, цукерки тощо. Можна принести «Кагор», борошно або масло для лампад, але м'ясні продукти і спиртні напої в храм нести не дозволяється.

Можна помолитися в храмі за упокій рідних.

Після відвідин храму бажано піти на цвинтар і відвідати могили покійних рідних. Прибирання на них бажано зробити напередодні, а в цей день принести свічки (лампади) і квіти. У деяких регіонах України існує традиція приносити на цвинтарі «гостинці» покійним – печиво, цукерки або просто хліб. Зазвичай їх залишають на могилах.

Прийшовши на кладовище, запаліть свічки і прочитайте будь-яку молитву за упокій. 

Іноді після відвідин кладовища влаштовують поминальні обіди, на які запрошують усіх, хто знав покійних. Зазвичай на такі обіди готують страви, які любили померлі.

Дмитрівська поминальна субота: що не можна робити в цей день

Не можна погано озиватися про покійних.

Не можна перетворювати поминки на кладовищі на бенкет. Досить свічки і молитви.

Не можна відмовляти в милостині.

Під час поминальних обідів забороненн вживання спиртних напоїв. Припустимий тільки «Кагор» і тільки в символічних дозах.

Вважається недоречним в цей день веселитися, танцювати, розважатися. Але церква не рекомендує і впадати в іншу крайність – віддаватися скорботі, адже християни вірять в безсмертя душі.

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром