Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Сергій Томіленко
Сергій Томіленко

В Острозі обговорили безпеку журналістів

18:56 21.10.2018
420

У Національному університеті «Острозька академія» обговорили безпеку журналістів.

Про безпеку журналістів говорили з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком говорили в п’ятницю, 19 жовтня. До зустрічі крім студентів і викладачів гуманітарного факультету долучилися журналісти-практики, як-от, головний редактор видавничого дому ОГО Віталій Голубєв, редакторка гіперлокального медіа Район.Острог Галина Максимчук, журналіст Олексій Костюченко.


Насамперед гостя представив Максим Карповець, декан гуманітарного факультету.

Нам справді бракує зустрічей, на яких можна поговорити з людиною, яка не тільки має колосальний досвід журналіста, а й загалом може розповісти, що відбувається з журналістикою в Україні. Для студентів-журналістів це не тільки цікава зустріч, а й можливість «проінспектувати» свій фах, – прокоментував Максим Карповець.

Як прийнято, гість не приїхав без подарунків. Для студентів кафедри журналістики Сергій Томіленко передав тритомник «Золоті імена української журналістики». Він також розповів, що спілка журналістів – це професійна консолідація, організація, покликана лобіювати інтереси журналістів.


Час від часу журналіст може потрапляти в різні ситуації, бути об’єктом фізичних атак. Дуже важливо, щоб журналіст не залишався сам на сам із цією бідою, – пояснює важливість обговорення безпеки журналістів пан Сергій.

З-поміж іншого журналіст поділився досвідом захисту прав мас-медіа від польських колег, у яких «не б’ють журналістів» – останній випадок нападу на пресу в Польщі трапився в 1989–1991 роках.

Загалом зустріч відбулася в форматі активного обговорення. Студентів та викладачів здебільшого цікавило, чи існує практика, що журналістські розслідування перетворювалися в конкретні кримінальні справи, як розслідують напади на журналістів, наскільки сучасна журналістика незалежна та чи дотримуються в ній етичних і професійних стандартів.


Насамкінець Сергій Томіленко дав практичні поради журналістам,як убезпечити себе під час виконання професійних обов’язків та презентував буклет «10 порад журналістам, які постраждали під час виконання професійних обов’язків».

Коментарі
21 листопада
Сьогодні
Вчора
19.11.2018
18.11.2018
17.11.2018
16.11.2018
15.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин