Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Вшанували відомого випускника першої школи

13:45 20.10.2018
976

В актовій залі Острозької ЗОШ І–ІІІ ступенів №1 школярі, учителі, учасники Острозького міськрайонного літературного об’єднання ім. І. Маєвського та охочі містяни зустрілися з рівненськими та дубенськими письменниками.

Микола Пшеничний із Дубна та Вікторія Ушакова з Рівного завітали до Острога у четвер, 18 жовтня.

Під час зустрічі Микола Пшеничний презентував книгу «В моїй душі горить вогонь», у якій ідеться про поета Миколу Козлика (творчий псевдонім – Микола Вівчарук), острожанина, випускника ЗОШ №1 1974 року.

Модерував зустріч поет Олесь Ундір, який представив гостей, розповів про видатних письмеників Острожчини, коротко окреслив літературний шлях Миколи Вівчарука та його книгу «Пісня про небо».


Микола Пшеничний розповів про своє знайомство з острозьким поетом і презентував уже друге видання книги про нелегку долю Вівчарука.

Ми знаємо Ліну Костенко, Василя Стуса, Василя Симоненка... І про Вівчарука треба знати. Він – людина подібної долі, письменник, яким повинна гордитися українська література, – уважає Микола Іванович.

Зі щемливими спогадами про поета виступив Федір Марченко, однокласник письменника.


Микола виріс на хутірку з чотирьох хат, ходив до школи кілометрів 4. Школу завершив із золотою медаллю, попри те, що уроки готував при гасовій лампі – світла не було. Може, це не такі вагомі спогади, але вони дуже знакові у формуванні характеру, – каже пан Федір.

Катерина Садовська, яка знала письменника зі школи, презентувала фотоматеріали з Миколою Вівчаруком, поділилася спогадами.


Гостя Острога Вікторія Ушакова поділилася враженням від візиту, а також прочитала свої вірші патріотичної тематики.

На завершення зустрічі Микола Пшеничний подарував книги для шкільної бібліотеки та пообіцяв до музею передати архів листування з Вівчаруком.Коментарі
17 листопада
Сьогодні
Вчора
15.11.2018
14.11.2018
13.11.2018
12.11.2018
11.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин