Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Територію Дермансько-Острозького природного парку розширять

16:49 19.10.2018
849

У Рівному відбувся круглий стіл під час якого екологи, науковці, лісівники та представники влади обговорили перспективи розширення території Національного природного парку «Дермансько-Острозький».

Ідеться про те, щоб збільшити площу парку до 19 тисяч га (зараз 5,4 тисяч га на території двох адміністративних одиниць), тобто майже у чотири рази, на території вже трьох районів – Острозького, Здолбунівського та Дубенського.


Повноцінне функціювання передбачає передачу земель від нинішніх користувачів, зокрема, лісогосподарських підприємств.

Під час круглого столу перший заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір повідомив, що на сьогодні понад 9% території області віднесено до природно-заповідного фонду, тоді як по Україні – близько 6%. Разом з тим, законодавчо до 2020 року передбачено розширення площі природно-заповідного фонду до 15% загальної території країни.

«Хоча відсоток заповідності області є кращим від загальноукраїнського, розміщення заповідного фонду області є нерівномірним. Якщо території заповідності Зарічненського району складають 25%, Здолбунівського – 40%, то Острожчини вже 5,7%, а Дубенщини лише 2,2%. Тому розширення національного природного парку «Дермансько-Острозький» є вкрай важливим», - наголосив Віталій Ундір.

Присутні погодилися, що розширення меж НПП сприятиме розвитку екологічного туризму на Рівненщині, збереженню унікальної флори і фауни. А зміна управління територією з інтенсивного ведення лісового господарства на природоохоронне, призведе до зменшення обсягу рубок, а в майбутньому – до відновлення природних ресурсів.

За результатами наради Дубенській, Здолбунівській та Острозькій РДА доручено в 30-денний термін провести зустрічі із землевласниками та землекористувачами щодо надання пропозицій включення земельних ділянок до складу існуючого НПП «Дермансько-Острозький», які подати департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА.

За інформацією Рівненської ОДА

Коментарі
24 квітня
Сьогодні
Вчора
22.04.2019
21.04.2019
20.04.2019
19.04.2019
18.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин