Як в Острозі відбуватиметься стерилізація безпритульних собак

04 Квітня 2017, 18:14
3262

На сесії Острозької міської ради, яка відбулася 24 лютого, депутати виділили 50 тис. грн на стерилізацію безпритульних собак. Ініціатором цього рішення був депутат Острозької міської ради Юрій Олексійчук. Журналісти Район.Острог поцікавилися про деталі процесу стерилізації в Острозі.

Міська рада виділила 50 тис. грн на стерилізацію безпритульних тварин, а скількох тварин удасться простерилізувати за ці кошти?

Річ у тім, що 50 тисяч гривень, виділені в рамках програми регулювання чисельності безпритульних тварин на заходи з відлову та стерилізації, не обмежуються лише препаратами та інструментами, необхідними безпосередньо для самої стерилізації.

Це насправді не дуже складна операція, але післяопераційний період вимагає догляду, утримання тварини в клітці до того, як її відпустять. Безпритульних собак насамперед стерилізують для контролю чисельності. Крім того, у нестерилізованої тварини нерідко виникають гормональні збої, які призводять до порушень у поведінці, зокрема до агресії, що особливо актуально для нашого міста.

Відомо, що є неодноразові факти або агресії, або й нападів собак на людей, а особливо дітей у нашому місті. Діти вже побоюються ходити додому чи до школи певними маршрутами. Більше того, зростання популяції через те, що масштаби стерилізації в Острозі дуже незначні, аж ніяк не сприяє вирішенню проблеми.

Тому зараз важко оцінити конкретну кількість тварин, яких можна буде стерилізувати завдяки виділеним коштам, оскільки їх левову частку передбачено саме на клітки, спеціальні інструменти для відлову тощо, а вже стерилізація, вакцинація, знеболення – це завдання спеціалізованих організацій. І я не те, що підозрюю, а впевнений, що для відчутного ефекту нам потрібно тримати це питання на постійному контролі. Є сподівання, а також конкретні наміри з боку громадських та екологічних організацій, зокрема нашої місцевої ГО «Еко-друг», допомогти нашому місту в цьому питанні.

Чи вирішить стерилізація питання нападів на людей голодних агресивних тварин?

Мусимо розмежувати поняття «голодні» та «агресивні» тварини. Судячи зі зовнішнього вигляду, голодними можна назвати небагатьох, погодьтеся, бо як біля сміттєвих баків, так і через підгодовування тварин жителями безпритульні собаки та коти живуть не гірше за домашніх.

А от агресивні тварини – це вже проблема. Проблема в тому, що в нестерилізованих тварин інстинкти переважають і та сама територія, де вони харчуються, живуть є для них своєю й агресія проявляється часто тому, що на їхню думку люди «проникають» на цю територію. А стерилізація частково дає змогу придушити первинні інстинкти, гормональні збої, які і є основною причиною агресії у тварин.

Повністю це проблему не вирішить – це однозначно, але починати потрібно було ще вчора. Для отримання максимального ефекту необхідно проводити стерилізацію в комплексі з інформаційною роботою з боку виконкому, комунальних служб, громадських організацій. Також за умови усвідомленого розуміння та участі жителів міста та прилеглих сіл у вирішенні проблеми.

Іншими словами: якщо острожани проймуться цією проблемою і будуть допомагати так, як кожен може (але, звісно, без крайнощів і в рамках закону та норм людяності), то результат ми побачимо раніше, ніж сподіваємося.

Хто буде проводити стерилізацію?

На тому ж пленарному засіданні, на якому ми прийняли зміни до бюджету, було внесено зміни у статут ОКП «Водоканал», щоб він міг почати виконувати завдання зі стерилізації. Крім цього, оскільки утримувати окремі штатні одиниці для виконання відповідних заходів на постійній основі дуже економічно важко, то не виключено, що потрібно буде залучати спеціалізовані організації.

Є багато прикладів, коли організації такого профілю здійснюють заходи зі стерилізації на безоплатній основі, але це не означає, що вони зроблять за нас усю роботу. Тому особисто я вважаю, що цей перший крок – дуже важливий і стане сигналом для громадських та екологічних організацій до того, що і громада міста, міська рада та комунальні служби переймаються проблемою безпритульних тварин, готові приймати фахову допомогу і у свою чергу зроблять усе можливе для її вирішення.

Тому, користуючись нагодою, я хотів би звернутися до читачів, щоб вони не залишалися осторонь і брали участь у вирішенні проблеми – чи то інформаційною підтримкою, чи контактами зі спеціалізованими організаціями, а лікарі-ветеринари взагалі можуть безпосередньо надати професійну волонтерську допомогу. А ми – депутати, виконавча влада та комунальники – завжди готові розглядати пропозиції та ініціативи.

 На вашу думку, одноразового вкладення коштів вистачить чи це потрібна систематична робота?

Разового виділення коштів із бюджету однозначно не вистачить. Для досягнення хоча б задовільного рівня вирішення цієї проблеми потрібна системна робота, яка має включати а) формування чіткого плану дій із термінами та завданнями, б) інформаційну роботу серед населення, в) моніторинг поточного стану проблеми та результатів вжитих заходів. Усе це потребує як людських, так і матеріальних ресурсів, а також політичної волі депутатського корпусу і підтримки громади міста.

Будьмо відвертими самі із собою в цьому питанні: однією з безпосередніх причин того, що в нашому місті багато безпритульних тварин, не самі тварини, а люди, бо тварини стають безпритульними не від того, що їм так захотілося. 

А від того, що люди, які цих тварин спочатку утримували, можливо, любили та вважали їх своїми друзями, у якийсь момент свідомо чи несвідомо забули про це і викинули колишніх улюбленців за поріг. Тому, якщо ми відповідально ставитимемося до своєї ролі як у суспільстві, так і щодо «братів наших менших», то і проблема їхньої безпритульності поступово зменшиться і, можливо, згодом втратить актуальність.

Коментарі
17 Квітня 2017, 22:47
А є ось така фішка: http://spmeta.lviv.ua/index.php?page=shop.product_details&amp;product_id=227&amp;flypage=flypage.tpl&amp;pop=0&amp;opti<br/>http://agroua.net/animals/veterinary/diseases/g1-1/g2-2/d-300/<br/>Затрати на відловлення самців такі самі, а потреби в подальшому догляді немає.
18 Квітня 2017, 03:28
Проблема безпритульних тварин не вирішиться поки не буде обов'язкової реєстрації домашніх котів та собак, а також їх стерилізації якщо власник не займається розведенням породи. Розпочати хоча б з інформаційної роботи з населенням та якихось знижок на проведення стерилізації.<br/>Кажуть, що це гріх, прирівнюють до абортів..., але топити або викидати вже народжених тварин навулицю - це ще більший гріх.
08 Вересня 2017, 01:46
Щось те посилання не працює. Я мав на увазі ось таку штуку:<br/> https://horoshun.com.ua/catalog/kastratsiya-i-obrezanie-hvostikov9/rezinovye-koltsa-dlya-kastratsii-100sht-605.html<br/>https://moya-fazenda.zakupka.com/p/189263940-rezinovye-kolca-dlya-kastracii/
Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024