Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
8 березня - Міжнародний жіночий день
8 березня - Міжнародний жіночий день

Свято чи будень: думки мешканців Острожчини про 8 березня

12:51 08.03.2018
1274

Вже наступного року 8 березня офіційно зникне зі святкового календаря українців. Нині цей день ще відзначають, та все ж до самого свята люди ставляться по-різному.

Для одних – це гарний привід зробити приємне близьким жінкам. Водночас, для декого цей день символізує боротьбу жінок за свої права, або ж хтось вважає, що 8 – це політичне свято з радянського минулого. Але є й ті, для кого – це просто звичайний день.

Ми запитали мешканців Острога та району, чи святкують вони 8-ме березня та, що думають стосовно скасування святкування цього дня.


Анна Журик, викладачка по класу фортепіано Острозької дитячої школи мистецтв (Острог)

– Я позитивно ставлюсь до цього свята. Звичайно святкуємо: і на роботі, і вдома, і з друзями. Не підтримую скасування цього свята.


Леонід Шляхов, охоронець Острозької РДА (с. Лючин)

– Особисто у мене ставлення негативне. У нас є безліч чудових свят, які не несуть у своїй суті ніяких негативних навантажень. Чого не скажеш із контексту історії про 8-ме березня. Вважаю, що краще святкувати День матері або християнське Свято жінок-мироносиць.


Наталія Мантула, лікар-дерматолог Острозької центральної районної лікарні

– Святкую просто як вихідний. Я абсолютно за скасування. Нам потрібні наші українські свята!


Анастасія Верховецька, студентка НаУОА (родом з м. Дніпро)

– Загалом ставлення позитивне. Для мене 8 березня не комуністичне свято, а нагадування про те, чого досягли жінки своєю боротьбою за рівні з чоловіками права та обов'язки. Хоча свято має певне політичне забарвлення, але це точно не те, яке пропагується у нас в Україні. Здобуття жінками прав, можливостей, обов'язків з огляду на те, що було хоча б 100 років тому і є сьогодні - значна подія, яка заслуговує на свято.

Особисто я цілеспрямовано не святкую, але залюбки вітаю всіх інших жінок і дівчат з цим днем. Скасування не підтримую і, навіть, не через вихідний (його все одно залишать, тільки вже 9 березня на день Шевченка).


Катерина Зелінська, пенсіонерка (Межиріч)

– Скасування цього свята я ніяк не оцінюю. Для мене – день 8 березня ніколи нічого особливого не означав, саме тому я його не святкую. Єдине, що коли я працювала – це був державний вихідний.


Богдан Новак, аспірант НаУОА (Острог)

– 8 березня – це ще одна нагода приділити жінкам більше уваги, подарувати подарунки, квіти і т.д.


Оксана Ільчук, менеджер з персоналу піцерії «Маестро», (Оженин)

– Ставлення до свята 8-го березня позитивне. Святкую!


Тарас Хмарук, депутат Острозької міської ради

– Ставлення позитивне. Сприймаю його, як і будь-яке свято, як нагоду сказати «дякую» та зробити приємне дорогим мені жінкам. Не святкую, але в знак любові і поваги намагаюсь дарувати невеличкі подарунки. Скасування цього свята не підтримую. Однак, вважаю, що цей день не повинен бути офіційний вихідний.


Оксана Головко, начальник відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою НПП «Острозько-Дерманський» (Острог)

– Я вважаю, що за століття в пострадянських країнах знівелювали сенс цього дня. Тому, для мене – це Міжнародний день боротьби жінок за свої права. Але аж ніяк – не «свято весни, краси, кохання». Календарна весна настала 1 березня, метеорологічна ще не настала. До чого тут 8 березня? Дуже некомфортно почуваюсь, коли починають бажати бути коханою, жіночною, бажаною і т.д. Щодо того, чи святкую – скоріш вимушено, оскільки наразі в колективах ще поки така традиція існує, проте на побутовому рівні – ні.


Денис Алєйніков, лаборант НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія » (Острог)

– Позитивне ставлення. Для мене – це свято не тільки дорогих наших жінок, але і свято весни. Так, я святкую свято з близькими та рідними мені жінками. Чи підтримую я скасування? Ну я завжди за те, щоб радянщина відходила від нас подалі, тому на державному, політичному рівні я підтримую скасування. А вітати все одно дорогих мені жінок я буду. Скасування цьому не завадить.

Незважаючи на те, що цього року 8 березня ми святкуємо востаннє як загальнодержавне свято, відзначати Міжнародний день солідарності жінок, в залежності від індивідуального сприйняття цього свята, ніхто не забороняє.

Коментарі

Аскет

13:26 09.03.2018

Богдан Новак, аспірант НаУОА (Острог)
"– 8 березня – це ще одна нагода приділити жінкам більше уваги, подарувати подарунки, квіти...". Цікаво, які ж іще нагоди і дні є в аспіранта щоб приділити жінкам більше уваги???

Veritas

21:39 10.03.2018

8 березня - це, першою чергою, день коли жінки почали боротися за свої права і чогось досягли. Це не день, коли їм раз в рік можна подарувати квіти, подарунки, приготувати сніданок і помити посуд, а на наступний день знову ставитись до них, як до домогосподарки. Це день, який варто пам'ятати, бо ми тепер маємо право голосу, право вибору, можливість навчатися! Читаю ваші коментарі з приводу цього дня і стає сумно! Не треба підтримувати чи спростовувати рішення про відміну цього "свята" - любіть своїх жінок щодня і ставтесь до них з повагою не тільки на якесь там 8 березня!

24 червня
Сьогодні
Вчора
22.06.2018
21.06.2018
20.06.2018
19.06.2018
18.06.2018
17.06.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин