Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Викладач Острозької академії презентував унікальну книгу в Києві
Викладач Острозької академії презентував унікальну книгу в Києві

Викладач Острозької академії презентував унікальну книгу в Києві

14:48 24.01.2018
955

У київській «Книгарні Є» відбулася презентація книги «Арамейська мова біблійних текстів і Тарґума Онкелоса» доктора філологічних наук, директора Центру юдаїки Національного університету «Острозька академія» Дмитра Цоліна.

Презентація відбулася у вівторок, 23 січня. Ця книга стала першим українським підручником арамейської мови. Надруковано книгу у видавництві «Дух і Літера».

Захід модерував президент Ukrainian Association for Jewish Studies Віталій Черноіваненко. Також до дискусії під час презентації були запрошені видавець, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА Леонід Фінберґ і керівник відділу Близького і Середнього Сходу Інституту сходознавства НАН України Олексій Хамрай.


Арамейська мова не зовсім мертва оскільки ще в світі є чимало носіїв, – зауважив Дмитро Цолін. – В Національному університеті «Острозька академія» ми проводимо регулярні школи з семітських мов, арамеїстики, гебраїстики, і що дивно – люди цікавляться. До нас приїжджає десь близько 80-90 учасників. На жаль, в нас ще певної наукової школи немає, але ми мріємо до її створення.

Він також зазначив, що для пересічного українця потрібно розуміти, що Арамейська – це мова, якою говорили Ісус Христос і апостоли. Нею написано дуже багато текстів, в певний час вона була настільки ж поширена, як мова міжнародного спілкування, приблизно, як англійська тепер. Це тривало до 7 століття, допоки вона була витіснена арабською. Насправді існує велика література – і юдейська, і християнська – написана арамейською.

ФОТО Віктора Іщенка

Коментарі
24 травня
Сьогодні
Вчора
22.05.2018
21.05.2018
20.05.2018
19.05.2018
18.05.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин