Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Острожан запрошують ознайомитися з кращими зразками іконопису, живопису, скульптури нашого краю

10:31 27.10.2017
289

У науковій бібліотеці Острозької академії до Дня народження університету триває виставка «Культурна спадщина Рівненського краю». Відвідувачі можуть ознайомитися з кращими зразками іконопису, живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва від XIII до XX ст., що вперше на Рівненщині зібрані в одній унікальній виставці.

Авторами проекту є заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва, видавець Олександр Харват та мистецтвознавець, реставратор, краєзнавець Микола Бендюк. Про це повідомляє сайт Острозької академії.


«Виставка є збільшеним варіантом альбому 2010 року. Працюючи над альбомом, автори збирали в одному виданні найбільш значимі рухомі пам’ятки культурної спадщини, щоб кожен, гортаючи сторінки альбому, зміг побачити, що ми отримали у спадок, що маємо берегти, чим пишатись і за що несемо відповідальність перед історією, перед нащадками. У наш час, на жаль, багато що зникає або й просто бездумно нищиться, хоча ті ж безцінні пам’ятки зберігалися віками, пережили буремні віхи історії, цінувалися й шанувалися нашими предками», – стверджує співробітник музею історії Острозької академії Андрій Брижук.

Рівненський край багатий історією та пам’ятками культури. Більшість з того, що дійшло до нас з минулого, зберігається в музеях, запасниках, храмах, приватних колекціях. Тому багато історичних цінностей недоступні широкому загалу, не всі мають можливість їх побачити, а про існування деяких більшість людей навіть і не здогадується.


«Насправді, ми хотіли ознайомити студентів і туристів із тією культурною спадщиною яка збереглася в нас у області, стимулювати щоб турист захотів відвідати ті музеї, де зберігаються такі експонати. Саму виставку готували не довго, тому що це практично частина альбому каталогу де зібрано було все найцікавіше на Рівненщині. А от вже сам альбом готувався впродовж декількох років», – поділився мистецтвознавець, реставратор, краєзнавець та один з авторів виставки Микола Бендюк.

Виставка триватиме до 20 листопада. Усіх охочих відкрити для себе культурну спадщину Рівненського краю запрошуємо до наукової бібліотеки Острозької академії.

Коментарі
23 червня
Сьогодні
Вчора
21.06.2018
20.06.2018
19.06.2018
18.06.2018
17.06.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин