Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Острозький дослідник відтворив справжній образ князя Острозького

17:00 20.09.2017
419

Дослідник з Острога Микола Бендюк відтворив первинний образ князя, на який відтепер зважатимуть дослідники історії та художники.

Про це повідомляє видання ВісникК. Існують десятки-сотні зображень князя Острозького, і багато з них суттєво різняться за обрисами.

Микола Бендюк зібрав, по суті, усі наявні портрети князя – з України, Білорусі, Польщі, Італії, Литви. Надалі він попросив відомого реставратора та художника з Києва Юрія Нікітіна зробити копію «острозького» портрета.

«Справді, є маса портретів князя різного періоду, причому багато з них переписували по декілька разів, – каже дослідник, – і до нашого часу вже дійшли настільки абстрактні, трафаретні образи, що зрозуміти навіть окремі характерні риси складно. У результаті досліджень я дійшов до висновку, що тільки два портрети є найбільш оригінальними. Це зображення з картини «Битва під Оршею», яка датується 1530 роком і яка зберігається у Варшаві».

«Другий портрет – це зображення князя, яке зберігається в замку в Острозі (на фото). Раніше на цей портрет не сильно звертали увагу – він є дуже темним, запиленим. На ньому обличчя практично не читається. Але на звороті пощастило знайти напис – 1579 рік».

Презентація відтвореного зображення Костянтина Острозького відбулася в Рівненському краєзнавчому музеї.

Коментарі
18 лютого
Сьогодні
Вчора
16.02.2018
15.02.2018
14.02.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин